Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
waclawbr | 2015-10-25 23:00 | Rozmiar tekstu: A A A

PSL zawsze miało szczęście

Olsztyn24
Wieczór Wyborczy Polskiego Stronnictwa Ludowego w Olsztynie | Więcej zdjęć »
Z dużymi nadziejami na dobry wynik oczekiwali kandydaci Polskiego Stronnictwa Ludowego na ogłoszenie sondażowych wyników głosowania w dzisiejszych (25.10) wyborach do sejmu i senatu. Nadzieje te jednak gasły wraz z padającymi w telewizyjnego ekranu informacjami o wynikach sondażu. Nadzieje całkiem jednak nie zgasły, bowiem PSL otrzymało 5,2% głosów, minimalnie ponad progiem wyborczym, gwarantującym partii miejsca w sejmie.

Kandydaci PSL z Warmii i Mazur wyznaczyli sobie ostatnie wyborcze spotkanie w olsztyńskiej siedzibie PSL przy ul. Kajki. Wśród oczekujących na ogłoszenie sondażowych wyników byli m.in. posłowie Urszula Pasławska i Stanisław Żelichowski, wiceminister kultury i dziedzictwa narodowego Piotr Żuchowski, wojewoda warmińsko-mazurski Marian Podziewski i wicemarszałek województwa warmińsko-mazurskiego Wioletta Śląska- Zyśk. Kandydatom na posłów m.in. marszałek województwa Gustaw Marek Brzezin, starosta olsztyński Małgorzata Chyziak i sekretarz powiatu olsztyńskiego Maria Bąkowska. 

PSL liczyło w tych wyborach na kilka mandatów zdobytych na Warmii i Mazurach. Okazało się jednak, że partia balansuje na granicy progu wyborczego, który dla partii wynosi 5%. Według sondażu exit poll, PSL w skali kraju uzyskało 5,2% głosów, co mogłoby dać partii 18 miejsc w Sejmie. Jednak biorąc pod uwagę, że błąd przy badaniach sondażowych może sięgać nawet 3%, może okazać się, iż PSL nie przekroczy progu wyborczego i nie wprowadzi swoich posłów do sejmu. Obecni na wieczorze wyborczym byli jednak dobrej myśli.
R E K L A M A
banner
- PSL zawsze miało szczęście - powiedział Stanisław Żelichowski, szef ludowców na Warmii i Mazurach. - W wyborach samorządowych, w badaniu tej samej pracowni, uzyskaliśmy 17% głosów. Potem w rzeczywistości okazało się, że nasz wynik to 24%. Liczymy, że i tym razem szczęście nas nie ominie, i że nasz rzeczywisty wynik wyborczy będzie lepszy niż ten sondażowy.

Według pracowni exit poll sondażowe wyniki wyborów w całym kraju przedstawiają się następująco: PiS - 39,1%, PO - 23,4%, Kukiz`15 - 9,0%, Nowoczesna Ryszarda Petru - 7,1%, Zjednoczona Lewica - 6,6%, PSL - 5,2%, Korwin - 4,9%, Partia Razem - 3,9%, inne listy - 0,8%. Jeżeli wyniki sondażowe okazałyby się prawdziwe, PiS mógłby liczyć na 232 mandaty w sejmie (więcej niż połowę), co pozwoliłoby tej partii na sprawowanie samodzielnych rządów.

Państwowa Komisja Wyborcza zapowiedziała już wcześniej, że ostatecznych wyników wyborów powinniśmy spodziewać się we wtorek.

Z D J Ę C I A
F I L M Y
UWAGA: W związku z wprowadzeniem do polskiego porządku prawnego z dniem 25 maja Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. nr 2016/679 (RODO) informujemy, że wyłączyliśmy możliwość komentowania artykułów w serwisie Olsztyn24. Wszystkie dotychczasowe komentarze wraz z danymi osobowymi komentujących - zostaną usunięte.
Osoby chcące wypowiedzieć się na prezentowane na naszych łamach tematy zapraszamy do komentowania na naszym profilu facebookowym oraz kanale YouTube.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Filmy wideo do artykułu
image galeria
Wieczór wyborczy Polskiego Stronnictwa Ludowego w Olsztynie

25-10-2015

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl