Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
waclawbr | 2015-10-25 23:00 | Rozmiar tekstu: A A A

PSL zawsze miało szczęście

Olsztyn24
Wieczór Wyborczy Polskiego Stronnictwa Ludowego w Olsztynie | Więcej zdjęć »
Z dużymi nadziejami na dobry wynik oczekiwali kandydaci Polskiego Stronnictwa Ludowego na ogłoszenie sondażowych wyników głosowania w dzisiejszych (25.10) wyborach do sejmu i senatu. Nadzieje te jednak gasły wraz z padającymi w telewizyjnego ekranu informacjami o wynikach sondażu. Nadzieje całkiem jednak nie zgasły, bowiem PSL otrzymało 5,2% głosów, minimalnie ponad progiem wyborczym, gwarantującym partii miejsca w sejmie.

Kandydaci PSL z Warmii i Mazur wyznaczyli sobie ostatnie wyborcze spotkanie w olsztyńskiej siedzibie PSL przy ul. Kajki. Wśród oczekujących na ogłoszenie sondażowych wyników byli m.in. posłowie Urszula Pasławska i Stanisław Żelichowski, wiceminister kultury i dziedzictwa narodowego Piotr Żuchowski, wojewoda warmińsko-mazurski Marian Podziewski i wicemarszałek województwa warmińsko-mazurskiego Wioletta Śląska- Zyśk. Kandydatom na posłów m.in. marszałek województwa Gustaw Marek Brzezin, starosta olsztyński Małgorzata Chyziak i sekretarz powiatu olsztyńskiego Maria Bąkowska. 

PSL liczyło w tych wyborach na kilka mandatów zdobytych na Warmii i Mazurach. Okazało się jednak, że partia balansuje na granicy progu wyborczego, który dla partii wynosi 5%. Według sondażu exit poll, PSL w skali kraju uzyskało 5,2% głosów, co mogłoby dać partii 18 miejsc w Sejmie. Jednak biorąc pod uwagę, że błąd przy badaniach sondażowych może sięgać nawet 3%, może okazać się, iż PSL nie przekroczy progu wyborczego i nie wprowadzi swoich posłów do sejmu. Obecni na wieczorze wyborczym byli jednak dobrej myśli.
R E K L A M A
banner
- PSL zawsze miało szczęście - powiedział Stanisław Żelichowski, szef ludowców na Warmii i Mazurach. - W wyborach samorządowych, w badaniu tej samej pracowni, uzyskaliśmy 17% głosów. Potem w rzeczywistości okazało się, że nasz wynik to 24%. Liczymy, że i tym razem szczęście nas nie ominie, i że nasz rzeczywisty wynik wyborczy będzie lepszy niż ten sondażowy.

Według pracowni exit poll sondażowe wyniki wyborów w całym kraju przedstawiają się następująco: PiS - 39,1%, PO - 23,4%, Kukiz`15 - 9,0%, Nowoczesna Ryszarda Petru - 7,1%, Zjednoczona Lewica - 6,6%, PSL - 5,2%, Korwin - 4,9%, Partia Razem - 3,9%, inne listy - 0,8%. Jeżeli wyniki sondażowe okazałyby się prawdziwe, PiS mógłby liczyć na 232 mandaty w sejmie (więcej niż połowę), co pozwoliłoby tej partii na sprawowanie samodzielnych rządów.

Państwowa Komisja Wyborcza zapowiedziała już wcześniej, że ostatecznych wyników wyborów powinniśmy spodziewać się we wtorek.

Z D J Ę C I A
F I L M Y
Komentarze [6]
~MK / 2015-10-27 19:41
ciekawe jak pojemny jest urząd marszałkowski i starostwo olsztyńskie, żeby pomieścić z yonącego okrętu :))
~m / 2015-10-27 09:29
Tak, Urszula Pasławska została posłanką...
~Mieszkaniec / 2015-10-26 20:54
Czy Pani Urszula Pasławska została posłem?
~chacha / 2015-10-26 13:08
Zamykajcie drzwi i okna, bo teraz zacznie się paniczna ucieczka szczurów z tej rozbitej zielonej łajby
~ada / 2015-10-26 10:00
do widzenia lesne dziadki
~MK / 2015-10-26 09:26
Ciekawe, jak wypadł Marian Podziewski, o którym w ciągu 8 lat niewielu mieszkańców regionu się dowiedziało, że to wojewoda?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Filmy wideo do artykułu
image
Wieczór wyborczy Polskiego Stronnictwa Ludowego w Olsztynie

»

25-10-2015

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl