Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
ep | 2015-10-26 14:13 | Rozmiar tekstu: A A A

Błękitna akcja w planetarium

Olsztyn24
Impreza w Olsztyńskim Planetarium (fot. ZPE - wszystkie) | Więcej zdjęć »
Wielką imprezą w olsztyńskim planetarium Stowarzyszenie Wyjątkowe Serce podsumowało w sobotę (24.10) kampanię Błękitne Koperty. Sponsorzy zadbali o mnóstwo atrakcji, organizatorzy o miłą atmosferę. Celem akcji jest zbiórka funduszy na budowę Warmińskiej Kuźni Pracy Modrak, domu opieki dla dorosłych niepełnosprawnych.

- Bardzo dziękujemy wszystkim za przybycie, za chęć pomocy i zrozumienie ludzi niepełnosprawnych - mówiła  Wanda Agnieszka Jabłońska, dyrektor ZPE i przewodnicząca Stowarzyszenia Wyjątkowe Serce. - W Warmińskiej Kuźni Pracy Modrak absolwenci ZPE będą mogli pracować i mieszkać, wykorzystując swój potencjał i umiejętności zdobyte przez lata nauki. Żeby jednak miejsce mogło powstać, musimy zebrać fundusze na budowę.

Od dwóch tygodni mieszkańcy Olsztyna dostawali do skrzynek pocztowych listy w niebieskich kopertach. Z lektury mogli poznać historię Michała i Adama, dwóch dorosłych podopiecznych ZPE. I dowiedzieć się, że po ukończeniu szkoły prawdopodobnie będą skazani na cztery ściany domów rodziców, bo rynek pracy dla ludzi z autyzmem w Polsce w zasadzie nie istnieje. Jedyną szansa dla nich - i wielu innych niepełnosprawnych dorosłych z Olsztyna i okolic – jest specjalny ośrodek, gdzie będą mogli pracować a nawet mieszkać, gdy rodziców zabraknie lub zabraknie im sił. Taki projekt ma Stowarzyszenie Wyjątkowe Serce, ale musi zebrać pieniądze na budowę. Środkiem jest właśnie kampania społeczna w kolorze błękitu, zainaugurowana przez wysyłkę błękitnych kopert.
R E K L A M A
banner
Akcję, a właściwie pierwszy jej etap, podsumowała sobotnia impreza w planetarium. Już na samym początku goście mogli poznać Michała i Adama oraz ich szkolnych kolegów. Imprezę otworzyła Wanda Agnieszka Jabłońska.

Każdy, kto przyszedł, mógł liczyć na wiele atrakcji zorganizowanych przez partnerów akcji. Pyszny catering przygotowała restauracja Gardenia. O doznania estetyczne zadbała Szkoła Tańca i Wdzięku Przemienieccy, prezentując efektowny pokaz tańca. Panie oblegały stoiska Szkół Policealnych i Liceów dla Dorosłych Cosinus, Doradcy Kosmetycznego Mary Kay i Instytutu Zdrowia i Urody Yasumi. Korzystały tu z porad makijażysty, robiły manicure, a bardziej odważne decydowały się na masaże ciała. Dzieci bawiły się doskonale przy animacjach i grach prowadzonych przez Warmiolandię. Grupa artystyczna Rokosz  zorganizowała dla nich kreatywne warsztaty plastyczne i składanie niebieskiego domku symbolizującego Modraka. Lider School zorganizował fotobudkę, czyli szybkie sesje zdjęciowe i specjalne zniżki na kursy językowe. Partnerami akcji byli też Mak – Dom Development oraz Escape Room.

– Wszystkie atrakcje były bezpłatne, prosiliśmy jedynie o zrewanżowanie się symbolicznymi wpłatami na budowę Modraka. Udało się zebrać około tysiąca złotych, ale najważniejsze, że impreza się udała i podobała gościom – mówi Edyta Kupryjaniuk, fundraiser Stowarzyszenia Wyjątkowe Serce, organizatorka kampanii. – W przyszłości będziemy z pewnością kontynuować naszą akcję.

Z D J Ę C I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl