Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
AS | 2015-10-26 16:06 | Rozmiar tekstu: A A A

Mieszkańcy Warmii i Mazur mogą liczyć na wsparcie

Olsztyn24
Centrum Obsługi Inwestorów i Eksporterów mieści się przy ul. Głowackiego 17
Przedsiębiorcom bądź osobom, które planują otworzyć własną działalność przy wsparciu środków z funduszy europejskich, mogą pomóc przedstawiciele Warmińsko-Mazurskiego Centrum Obsługi Inwestorów i Eksporterów oraz Punktów Informacji Funduszy Europejskich, które działają przy Urzędzie Marszałkowskim Województwa Warmińsko-Mazurskiego.

Głównym założeniem projektu Centrum Obsługi Inwestorów i Eksporterów są czynności, które łączą działania administracji rządowej i samorządowej dotyczące wsparcia przedsiębiorstw funkcjonujących na rynkach zagranicznych i w zakresie promocji polskiej gospodarki. Ma to celu wykreowanie wizerunku Polski jako atrakcyjnego partnera gospodarczego oraz miejsca nawiązywania wartościowych kontaktów biznesowych. Projekt rozpoczął się w 2011 roku i jego zakończenie planowane jest na 2020 rok.

Eksperci regionalnego COIE wspierają firmy z Warmii i Mazur i realizują usługi informacyjne. Pierwszy rodzaj wsparcia skierowane jest do przedsiębiorców chcących zdobywać nowe, zewnętrzne rynki zbytu oraz ugruntowywać już wypracowaną na nich pozycję. Udostępniane są kontakty w postaci bazy danych potencjalnych kontrahentów, przedstawiciele COIE uczestniczą w imprezach o charakterze promocyjnym – targach, misjach gospodarczych, spotkaniach B2B. Głównym partnerem są Wydziały Promocji Handlu i Inwestycji ulokowane przy polskich placówkach dyplomatycznych.
R E K L A M A
banner
Drugim, oferowanym bezpłatnie, wsparciem pro-gospodarczym jest usługa skierowana do firm z kraju i zagranicy planujących rozpoczęcie procesu inwestycyjnego na Warmii i Mazurach. Przygotowane są bowiem oferty inwestycyjne trzech typów „browfield”, „greenfield” oraz oferty dla inwestycji w centra usług wspólnych BPO. Eksperci zapewniają również dostęp do informacji o możliwości inwestowania w Specjalnych Strefach Ekonomicznych oraz o możliwych ulgach i zwolnieniach od podatku dochodowego. Jednocześnie potencjalni inwestorzy mogą otrzymać szczegółowe dane gospodarcze o walorach inwestycyjnych województwa wraz z analizą dostępności siły roboczej dedykowanej dla danej branży. Organizowane są także wizyty, które mają zaprezentować lokalizacje inwestycyjne i potencjał gospodarczy regionu.

Kontakt do Centrum Obsługi Inwestorów i Eksporterów: nr tel. 89 512 51 80 (usługa pro-eksport); 89 512 51 95 (usługa pro-biz); strona internetowa: www.invest.warmia.mazury.pl

Przyjdź na konsultacje do PIFE

Od 2008 roku na terenie Polski działa Sieć Punktów Informacyjnych Funduszy Europejskich. Świadczy ona szerokie usługi informacyjne w odniesieniu do wszystkich programów finansowanych z Europejskiego Funduszu Społecznego, Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz Funduszu Spójności. W ramach sieci w województwie warmińsko-mazurskim (od 2009 roku) działają trzy punkty: Główny Punkty Informacyjny Funduszy Europejskich w Olsztynie, Lokalny Punkt Informacyjny w Elblągu oraz Lokalny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Ełku.

Dzięki temu mieszkańcy regionu mogą uzyskać informacje m.in. o możliwościach uzyskania dofinansowania, możliwościach uczestnictwa w projektach współfinansowanych z UE oraz ogólne informacje o tym, jak przygotować i rozliczyć projekt. Podczas konsultacji na etapie przygotowania projektu i realizacji projektów konsultant informuje jednocześnie o procedurach obowiązujących przy wydatkowaniu, archiwizacji dokumentów, zasadach dokumentowania przedsięwzięć, wymogach dotyczących promocji projektów, zmianach w dokumentach związanych z realizacją projektu, opisywaniu dokumentów finansowo-księgowych czy zasadach kontroli projektów współfinansowanych z FE.

Przedstawiciele Punktów Informacyjnych organizują również spotkania informacyjne, prowadzą wykłady otwarte oraz warsztaty poświęcone funduszom. Dysponują także informacjami o już realizowanych projektach czy szkoleniach, które odbywają się w całym województwie. Wszelkie pytania można kierować telefonicznie, pisemnie, mailowo lub osobiście podczas wizyty w punkcie. Udostępniają też nieodpłatnie publikacje.
W listopadzie 2015 roku konsultanci z Urzędu Marszałkowskiego w Olsztynie odwiedzą kolejne miejscowości z Warmii i Mazurach, by przedstawić mieszkańcom regionu aktualne informacje o dostępnych możliwościach pozyskania dotacji i wskażą instytucje, które odpowiadają za przyjmowanie wniosków.

Więcej informacji o PIFE na stronie internetowej: www.rpo.14-20.warmia.mazury.pl bądź pod nr tel. 89 521 93 85.

Przedsiębiorcom pomóc mogą także pracownicy Warmińsko-Mazurskiej Agencji Rozwoju Regionalnego, w ramach której funkcjonuje punkt kontaktowy sieci Enterprise Europe Network. Przedstawiciele WMARR pomagają w rozwijaniu potencjału eksportowego i zdolności innowacyjnych małych i średnich przedsiębiorstw z naszego województwa. By dowiedzieć się więcej sprawdź strony http://www.een.wmarr.olsztyn.pl oraz www.wmarr.olsztyn.pl lub zadzwoń 89 521 12 62.

AS
UWAGA: W związku z wprowadzeniem do polskiego porządku prawnego z dniem 25 maja Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. nr 2016/679 (RODO) informujemy, że wyłączyliśmy możliwość komentowania artykułów w serwisie Olsztyn24. Wszystkie dotychczasowe komentarze wraz z danymi osobowymi komentujących - zostaną usunięte.
Osoby chcące wypowiedzieć się na prezentowane na naszych łamach tematy zapraszamy do komentowania na naszym profilu facebookowym oraz kanale YouTube.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl