Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
inf. pras. | 2015-10-31 13:52 | Rozmiar tekstu: A A A

Od jutra tańsze sieciówki

Olsztyn24
 
Zapowiadana w wakacje zmiana w taryfach opłat za przejazdy komunikacją miejską w Olsztynie wchodzi w życie. Na nowych warunkach można podróżować od jutrzejszej niedzieli (1 listopada).

Takich zmian w olsztyńskiej komunikacji nie było od dawna. Choć może to nie rewolucja, ale daleko posunięta ewolucja - na pewno. Rzadko bowiem zdarza się tak duża obniżka cen przejazdów.

Nowe sieciówki, które są już w sprzedaży, kosztują zaledwie 88 złotych. To aż 22 złote mniej, niż dotychczas. Do tego bilety czasowe - 2,90 zł za pół godziny jazdy, 3,40 zł za godzinę i 4,40 zł za 90 minut podróżowania. Co ważne - korzystając z tych przejazdówek można wielokrotnie przesiadać się między pojazdami. Jednorazowy bilet pozostaje w cenie 2,90 zł.
R E K L A M A
banner
Ważna informacja jest też dla mieszkańców gmin Dywity i Stawiguda, korzystających z usług miejskiego przewoźnika. Od niedzieli przestają obowiązywać bilety aglomeracyjne. To oznacza, że przejazd poza Olsztyn będzie kosztować tyle samo, co w granicach miasta.

W ofercie pozostaną bilety 10-przejazdowe. Natomiast z czasowych - poza miesięcznymi i 30-dniowymi - 24-godzinny i 3-dniowy.

Ułatwieniem może być Olsztyńska Karta Miejska. Plastikowy dokument może zastąpić sieciówkę albo być elektroniczną portmonetką wykorzystywaną w płacenia za przejazd.

Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółową informacją dotyczącą nowej » taryfy i ulg «. Przypominamy też, że wraz z uruchomieniem tramwajowych linii zmieni się układ komunikacyjny. Na stronie Zarządu Dróg Zieleni i Transportu można przeczytać o tym, jak będzie wówczas funkcjonować » transport miejski
UWAGA: W związku z wprowadzeniem do polskiego porządku prawnego z dniem 25 maja Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. nr 2016/679 (RODO) informujemy, że z dniem 25.05.2018 r. wyłączamy możliwość komentowania artykułów w serwisie Olsztyn24. Wszystkie dotychczasowe komentarze zostaną usunięte. Osoby chcące wypowiedzieć się na prezentowane na naszych łamach tematy zapraszamy do komentowania na naszym profilu facebookowym oraz kanale YouTube.
Komentarze [4]
~czujny / 2015-11-01 12:39
Czujni muszą być posiadacze biletów, którzy nie zdążą ich wykorzystać do końca października, gdyż mogą się narazić na niespodziewaną karę. W przeciwieństwie do sieciówek wzrośnie bowiem cena m.in. biletu 10-przejazdowego. Jak informuje Zarząd Dróg, Zieleni i Transportu w Olsztynie: * bilety 10-przejazdowe zachowują ważność wraz z biletem dopłatą w cenie 10 i 20 gr (dostępne w POK ZDZiT); * bilety 3-przejazdowe miejskie zachowują ważność wraz z biletem dopłatą (jw.); * bilety 3-przejazdowe aglomeracyjne zachowują ważność zgodną z zasadami obowiązującymi w dniu zakupu; * bilety liniowe lub dwuliniowe oraz okresowe wielodniowe, których ważność rozpoczęła się w październiku, są ważne w listopadzie zgodnie z zasadami obowiązującymi w dniu zakupu; * dotychczasowe legitymacje ZDZiT do biletów liniowych lub dwuliniowych nie będą wymieniane, zachowują ważność ze znaczkiem biletu sieciowego.
~ada / 2015-11-01 12:35
czy jeśli mam bilet 10-cio przejazdowy kupiony za 26 zł jako odpowiednik biletów za 2,90 to mogę na nim jeździć czy nie? Nigdzie nie ma tej informacji, a wiem skądinąd,że bilet 10-cio przejazdowy ma kosztować 28 zł, czy tak?
~Pani / 2015-10-31 22:39
Mam pytanie, jeśli mam w zapasie stare bilety za 2,90 to czy nadal mogę na nich jeździć?
~ / 2015-10-31 16:38
od jutra drozeją bilety 10- cio przejazdowe to tez trzeba napisac w tytule artykułu
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl