Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
AS | 2015-11-02 12:08 | Rozmiar tekstu: A A A

Produkt Warmia Mazury – nowe certyfikaty wręczone

Olsztyn24
Uczestnicy gali w Urzędzie Marszałkowskim z certyfikatami
Biżuteria myśliwska, kolacja na wieżyczce widokowej Hotelu Młyn oraz wystawa dizajnu odpowiedzialnego – to tylko niektóre z osiemnastu przedsięwzięć wyróżnionych ostatnio znakiem „Produkt Warmia Mazury”. Wręczenie certyfikatów odbyło się podczas uroczystej gali w siedzibie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie.

„Produkt Warmia Mazury” to inicjatywa realizowana przez samorząd województwa warmińsko-mazurskiego od 2014 roku. Promuje wydarzenia, produkty oraz usługi podmiotów z całego naszego regionu. W ten sposób wyróżniane są podmioty, które w swojej codziennej pracy inspirują się rozwojem przedsiębiorstwa, promocją postaw inwestycyjnych, wymianą doświadczeń czy zwiększeniem konkurencyjności lokalnych przedsiębiorstw.

Produkty i usługi z Warmii i Mazur przyczyniają się do poprawy jakości życia nie tylko w samym województwie, ale również w Polsce. Z kolei mieszkańcy, którzy decydują się na zakup regionalnych produktów czy usług, wspierają gospodarkę województwa, co w konsekwencji wpływa na wzrost jej konkurencyjności.
R E K L A M A
banner
O prawo do korzystania ze znaku „Produkt Warmia Mazury” mogą bezpłatnie ubiegać się osoby fizyczne i przedsiębiorcy, którzy działają lub świadczą usługi na lokalnym rynku minimum dwa lata. Organizatorzy wydarzeń muszą wykazać się przeprowadzoną przynajmniej jedną imprezą w okresie nie krótszym niż 12 miesięcy przed złożeniem wniosku. Przy ocenianiu poszczególnych zgłoszeń brane jest także pod uwagę znaczenie produktu, usługi, wydarzenia z punktu widzenia promocji Warmii i Mazur, w tym w szczególności z uwagi na bogactwo kulturowe, społeczne, historyczne i przyrodnicze regionu.

Oznakowane mogą być wszystkie wyroby wytwarzane przez firmy z Warmii i Mazur, które zajmują się dziedzinami związanymi z produktami rzemieślniczymi, przemysłowymi, usługami rzemieślniczymi, usługami turystycznymi, gastronomicznymi, medycznymi, wydarzeniami ze sfery kultury, sportu oraz rekreacji. Wyróżnienia przyznawane są na jeden rok z możliwością przedłużenia na kolejne lata.

Podmioty, które zdecydowały się na uzyskanie prawa do korzystania ze znaku, mogą liczyć na zwiększenie rozpoznawalności produktów, pośredni wzrost przychodów z tytułu prowadzenia działalności gospodarczej czy wzrost zainteresowania produktami przez potencjalnych klientów. Przewidziany jest także udział w kampaniach promocyjnych, organizowanych przez samorząd województwa warmińsko-mazurskiego.

Do tej pory samorząd województwa warmińsko-mazurskiego przyznał 232 certyfikaty. Od 1 października 2015 roku lokalni producenci, usługodawcy oraz organizatorzy mogą ubiegać się o kolejne certyfikacje, a uroczysta gala planowana jest na pierwsze półrocze 2016 roku.

Wyróżnienia z 27 października 2015 roku:

Produkt:

» KACZKAN Zakład Produkcji Drzewnej Józef Kaczkan s.j. - Pro-Parkiet – parkiet dwuwarstwowy
» Przedsiębiorstwo Produkcyjno Usługowo Handlowe FAN Janusz Szmigiel - Zestaw gier planszowo-edukacyjnych: 1) Zostań Strażakiem, 2) Zostań Policjantem, 3) Zostań Lekarzem
» HUBA PROJECTS Daniel Bednarski - SOLEMARAN SIESTA
» Cezar Przedsiębiorstwo Produkcyjne Dariusz Bogdan Niewiński - Listwa przypodłogowa PREMIUM
» MP GROUP - Nadwozia samochodów ciężarowych i dostawczych, produkcja plandek i hal namiotowych
» WESTO Zakład Produkcji Drzewnej Stanisław Wyszyński - Drzwi drewniane
» BUSZREM S.A. - Kosta brukowa. Płyty betonowe
» Bartosz Kucharczyk - Biżuteria myśliwska.

Usługa:

» Gospodarstwo Agroturystyczne „Wiejska Chata” - Gospodarstwo Agroturystyczne „Wiejska Chata”
» PROZAMECH P.M.I.R.U.E. Stefan Kotowski - Kolacja „Zasmakuj w Młynie” na wieżyczce widokowej Hotelu Młyn Aqua SPA,
» ZETO SOFTWARE Sp. z o.o. - System iPowerLink,
» MP GROUP - Naprawa plandek samochodowych i usługi reklamowe,
» Piękna Góra Rudziewicz Anna Rudziewicz - Bezkrwawe Safari,
» Piękna Góra Rudziewicz Anna Rudziewicz - Piękna Góra Rudziewicz – jedyna taka na Mazurach,
» Stowarzyszenie Wzornictwo Przemysłowe Warmii i Mazur - Łączymy biznes z dizajnem,
» PPHU TOPIKO - Czarter jachtów,
» „Pod Dębem” Ośrodek Wypoczynkowy Marek Tumiński, Barbara Tumińska - Port/Marina/Przystań.

Wydarzenie:

» Stowarzyszenie Wzornictwo Przemysłowe Warmii i Mazur - Projekt – Człowiek – wystawa dizajnu odpowiedzialnego.

Certyfikaty, które zostały przyznane w maju 2015 roku, a odebrane podczas gali z 27 października 2015 roku:

» Ośrodek Żeglarstwa i Turystyki Wodnej Camp Pisz - Hotel Joseph Conrad. Usługi hotelarsko- gastronomiczne
» DOS PATOS Cichoccy s.j. - Usługa Gastronomiczna

Więcej informacji o „Produkcie Warmia Mazury” - http://warmia.mazury.pl/produkt/

Przedsiębiorcom pomóc mogą także pracownicy:

» Centrum Obsługi Inwestorów i Eksporterów, którzy udzielą pomocy zarówno przedsiębiorcom, poszukującym nowych zagranicznych rynków zbytu, jak i inwestorom, zainteresowanym ulokowaniem tu biznesu; Eksperci COIE mogą przygotować m.in. dane o zagranicznych rynkach czy potencjalnych kontrahentach oraz  kompleksowe informacje, niezbędne do przeprowadzenia inwestycji w naszym województwie; więcej na stronie www.invest.warmia.mazury.pl lub pod numerem telefonu 89 512 51 70;

» Warmińsko-Mazurskiej Agencji Rozwoju Regionalnego, w ramach której funkcjonuje punkt kontaktowy sieci Enterprise Europe Network. Pracownicy WMARR pomagają w rozwijaniu potencjału eksportowego i zdolności innowacyjnych małych i średnich przedsiębiorstw z naszego województwa; aby dowiedzieć się więcej sprawdź strony www.een.wmarr.olsztyn.pl oraz www.wmarr.olsztyn.pl.
AS
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl