Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
inf. pras. | 2015-11-03 14:21 | Rozmiar tekstu: A A A

Symbole Światowych Dni Młodzieży odwiedzą Archidiecezję Warmińską

Olsztyn24
 
W związku z przygotowaniami do Światowych Dni Młodzieży, które będą miały miejsce w Krakowie w 2016 roku, na terenie wszystkich diecezji w Polsce odbywa się peregrynacja symboli Światowych Dni Młodzieży - Krzyża oraz Ikony Matki Bożej Śnieżnej. Jutro (4.11) symbole dotrą do Olsztyna.

Krzyż został podarowany w 1985 roku młodym ludziom przez Ojca Świętego Jana Pawła II na zakończenie Roku Świętego Jubileuszu Odkupienia. Do dziś Krzyż był obecny na wszystkich kontynentach. Przy nim modlono się w miejscu zamachów na World Trade Center w Nowym Jorku, odwiedził siedzibę ONZ, szpitale, szkoły, więzienia. Obraz Matki Bożej Salus Populi Romani (Matki Bożej Śnieżnej) należy do najbardziej czczonych wizerunków Maryi we Włoszech. W 2003 roku Papież Jan Paweł II podarował młodzieży kopię ikony, aby niosła ją po świecie razem z Krzyżem ŚDM.

W dniach 4-14 listopada 2015 roku symbole Światowych Dni Młodzieży odwiedzą Archidiecezję Warmińską. Już dzisiaj 50-osobowa delegacja młodzieży udała się do Warszawy, by tam przejąć symbole i rozpocząć peregrynację po terenie Archidiecezji Warmińskiej.
R E K L A M A
banner
Ceremonia powitania Krzyża i Ikony odbędzie się w środę (4.11) w Olsztynie na Starym Mieście (przy fontannie) o godzinie 18.00. Uroczystościom powitania Symboli będzie przewodniczył arcybiskup senior Edmund Piszcz. Po powitaniu Krzyż i Ikona zastaną przeniesione w procesji do olsztyńskiej konkatedry św. Jakuba, gdzie o godzinie 19.00 zostanie odprawiona uroczysta Msza św. pod przewodnictwem Metropolity Warmińskiego arcybiskupa Wojciecha Ziemby.

W kolejnych dniach symbole odwiedzą niektóre parafie, szkoły, szpitale, więzienia. Dokładny przebieg peregrynacji dostępny jest na stronie internetowej » www.sdmwarmia.pl « (zakładka: Peregrynacja Symboli ŚDM).
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl