Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
inf. pras. | 2015-11-03 14:21 | Rozmiar tekstu: A A A

Symbole Światowych Dni Młodzieży odwiedzą Archidiecezję Warmińską

Olsztyn24
 
W związku z przygotowaniami do Światowych Dni Młodzieży, które będą miały miejsce w Krakowie w 2016 roku, na terenie wszystkich diecezji w Polsce odbywa się peregrynacja symboli Światowych Dni Młodzieży - Krzyża oraz Ikony Matki Bożej Śnieżnej. Jutro (4.11) symbole dotrą do Olsztyna.

Krzyż został podarowany w 1985 roku młodym ludziom przez Ojca Świętego Jana Pawła II na zakończenie Roku Świętego Jubileuszu Odkupienia. Do dziś Krzyż był obecny na wszystkich kontynentach. Przy nim modlono się w miejscu zamachów na World Trade Center w Nowym Jorku, odwiedził siedzibę ONZ, szpitale, szkoły, więzienia. Obraz Matki Bożej Salus Populi Romani (Matki Bożej Śnieżnej) należy do najbardziej czczonych wizerunków Maryi we Włoszech. W 2003 roku Papież Jan Paweł II podarował młodzieży kopię ikony, aby niosła ją po świecie razem z Krzyżem ŚDM.

W dniach 4-14 listopada 2015 roku symbole Światowych Dni Młodzieży odwiedzą Archidiecezję Warmińską. Już dzisiaj 50-osobowa delegacja młodzieży udała się do Warszawy, by tam przejąć symbole i rozpocząć peregrynację po terenie Archidiecezji Warmińskiej.
R E K L A M A
banner
Ceremonia powitania Krzyża i Ikony odbędzie się w środę (4.11) w Olsztynie na Starym Mieście (przy fontannie) o godzinie 18.00. Uroczystościom powitania Symboli będzie przewodniczył arcybiskup senior Edmund Piszcz. Po powitaniu Krzyż i Ikona zastaną przeniesione w procesji do olsztyńskiej konkatedry św. Jakuba, gdzie o godzinie 19.00 zostanie odprawiona uroczysta Msza św. pod przewodnictwem Metropolity Warmińskiego arcybiskupa Wojciecha Ziemby.

W kolejnych dniach symbole odwiedzą niektóre parafie, szkoły, szpitale, więzienia. Dokładny przebieg peregrynacji dostępny jest na stronie internetowej » www.sdmwarmia.pl « (zakładka: Peregrynacja Symboli ŚDM).
UWAGA: W związku z wprowadzeniem do polskiego porządku prawnego z dniem 25 maja Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. nr 2016/679 (RODO) informujemy, że wyłączyliśmy możliwość komentowania artykułów w serwisie Olsztyn24. Wszystkie dotychczasowe komentarze wraz z danymi osobowymi komentujących - zostaną usunięte.
Osoby chcące wypowiedzieć się na prezentowane na naszych łamach tematy zapraszamy do komentowania na naszym profilu facebookowym oraz kanale YouTube.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl