Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
FWM | 2015-11-09 14:12 | Rozmiar tekstu: A A A

Natalia Kukulska i Atom String Quartet z koncertem akustycznym w filharmonii

Olsztyn24
Atom String Quartet (fot. archiwum impresariatu) | Więcej zdjęć »
W piątek (13.11) o godz. 19.00 w Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej wystąpi Natalia Kukulska wraz z jednym z najlepszych kwartetów jazzowych - Atom String Quartet z Michałem Dąbrówką. Akustyczny koncert zatytułowany jest „Ósmy Plan Live” i odbywa się w ramach cyklu koncertów zatytułowanego „POP Filharmonia”.

„Ósmy Plan” to tytuł nowego, dwupłytowego albumu Natalii Kukulskiej, którego premiera miała miejsce wiosną tego roku. Natalia pracowała nad nim z mężem - Michałem Dąbrówką. Razem tworzyli kompozycje, do których Natalia napisała teksty.

Po wiosennej, klubowej trasie koncertowej, Natalia prezentuje kolejną odsłonę swojego albumu - „Ósmy Plan”. Drugi krążek tego albumu, nagrany na żywo, razem z jednym z najciekawszych, jazzowych kwartetów smyczkowych na świecie - Atom String Quartet. Artyści zaaranżowali utwory zupełnie inaczej. Zastąpili typowe dla elektroniki brzmienia i arpeggiatory grą na instrumentach smyczkowych przy użyciu wielu niekonwencjonalnych technik uzyskując niepowtarzalny efekt, który będzie można usłyszeć podczas wspólnego, akustycznego koncertu w Olsztynie. Utwory w takich odsłonach zostały zarejestrowane „live” w Alvernia Studios pod Krakowem i weszły w skład drugiego krążka albumu.
R E K L A M A
banner
Natalia Kukulska to znana i ceniona polska wokalistka. Jest autorką tekstów i współkompozytorką piosenek. Nagrała 7 solowych albumów, z których większość osiągnęła status złotej, platynowej lub multi platynowej płyty. „Ósmy Plan” to jej najnowsza, ósma płyta, która trafiła do sklepów w lutym 2015 r. (nakładem wytwórni Warner). Jest ona kolejnym po „Sexi Flexi” i „Comix" albumem, na którym artystka konsekwentnie podąża swoją, nie zawsze bliską mainstreamowi drogą. Drogą, która zdobyła uznanie branży, czego dowodem było osiem nominacji do nagrody Fryderyk za ostatnie albumy. Solowa dyskografia artystki to następujące tytuły: „CoMix” (2010), „Sexi Flexi” (2007), „Natalia Kukulska” (2003), „Tobie” (2001), „Autoportret” (1999), „Puls” (1997), „Światło” (1996 ).

Atom String Quartet to jeden z najciekawszych jazzowych kwartetów smyczkowych na świecie. „Tych czterech najsympatyczniejszych rzępajłów z siłą rażenia adekwatną do nazwy zespołu” (Jan „Ptaszyn” Wróblewski) od momentu zdobycia Grand Prix XIII Bielskiej Zadymki Jazzowej, stale gości na największych europejskich festiwalach muzycznych, m.in.: Berliner Jazztage, Jazz Baltica, Festival Veranos de la Villa Madrid, Jazz Jamboree, Ethno Jazz Festival czy Solidarity of Arts. Zespół tworzą: Dawid Lubowicz – skrzypce, Mateusz Smoczyński – skrzypce, Michał Zaborski – altówka i Krzysztof Lenczowski – wiolonczela. Kwartet odebrał nagrody „Fryderyk” za autorskie albumy: „Fade In” i „Places”. We wrześniu br. ukazał się ich najnowszy album: „AtomSPHERE”.

Michał Dąbrówka jest jednym z najlepszych i najbardziej cenionych perkusistów polskich. Kompozytor i producent muzyczny. Muzyk sesyjny, który ma na swoim koncie ponad setkę albumów nagranych z czołówką polskich artystów (m.in. Woobie Doobie, Edyta Bartosiewicz, Edyta Górniak, Michał Urbaniak, Grzegorz Turnau, Adam Sztaba). Wielokrotnie zdobywał tytuł najlepszego „Perkusisty roku” w plebiscytach branżowych magazynów takich jak „Perkusista” i „Top Drummer”. Od kilku lat coraz chętniej sięga po inne instrumenty, przeżywając na nowo fascynację syntezatorami analogowymi. W swoich produkcjach wykorzystuje również inne instrumenty perkusyjne – w utworze - „Pióropusz” gra na ksylofonie.

******

Bilety na koncert w cenie:
sektor I - 70 zł
sektor II - 60 zł
sektor III - 50 zł
sektor IV - 35 zł
do nabycia w kasie filharmonii w godz.10-18
oraz poprzez stronę internetową filharmonii.
Z D J Ę C I A
logo FWM
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl