Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
Agata Jóźwiak | 2015-11-10 21:56 | Rozmiar tekstu: A A A

Święto Niepodległości w Gimnazjum nr 14

Olsztyn24
Obchody 97. rocznicy odzyskania niepodległości w Gimnazjum nr 14 (fot. G14 - wszystkie) | Więcej zdjęć »
Kolejny raz Gimnazjum nr 14 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Olsztynie udowodniło, że patriotyzmu i o patriotyzmie można uczyć przez zabawę. Dzisiaj (10.11), po uroczystej mszy świętej, cała społeczność szkoły wzięła udział w marszu niepodległościowym, który zakończył się przyjęciem urodzinowo- niepodległościowym „Nasza Niepodległa” na Przystani Warmia.

Pomysł, aby zmienić formułę obchodów Święta Niepodległości i uczynić go dniem radosnym i bardziej spontanicznym, nie pierwszy raz zrodził się w umysłach „czternastkowiczów”. Kolejny raz nauczyciele zaufali pomysłowości i kreatywności uczniów. W ten sposób narodził się pomysł przyjęcia urodzinowo-odrodzeniowego, na którym uczniowie poprzez zabawę uczcili 97. rocznicę odzyskania niepodległości i pamięć patrona szkoły.

Tematyka spotkania i zaplanowanych konkursów odwoływała się do historii, tradycji i symboli narodowych. Były więc wykonane przez uczniów życzenia dla Polski w formie fraszek i limeryków, puzzle z Marszałkiem, prezenty dla Niepodległej, rejs ku wolności żaglówkami.
R E K L A M A
banner
Podczas zabawy wspólnie odśpiewano patriotyczne pieśni. Spotkanie zakończyło się żołnierskim posiłkiem i zdjęciem uczestników na tle jeziora.

Taka forma uczczenia święta pozwoliła zachować właściwe proporcje pomiędzy patosem, a spontaniczną zabawą i jednocześnie wykorzystać twórczą inicjatywę młodzieży. Gratulujemy pomysłu!

Agata Jóźwiak
Z D J Ę C I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl