Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
wb | 2015-11-16 21:40 | Rozmiar tekstu: A A A

W Teatrze przy Stoliku o miłości Wokulskiego do Izabeli Łęckiej

Olsztyn24
Wiesława Szymańska-Niemaszek i Grzegorz Jurkiewicz w Teatrze przy Stoliku (fot. Halina Ławczyńska - wszystkie) | Więcej zdjęć »
Towarzystwo Kultury Teatralnej w Olsztynie i Miejska Biblioteka Publiczna w Olsztynie zaprosiły dziś (16.11) na kolejny spektakl Teatru przy Stoliku. Tym razem za teatralną salę posłużyła Multimedialna Biblioteka Młodych Planeta 11.

Miłośnicy literatury i teatru przypomnieli sobie historię pewnej miłości, opisanej przez Bolesława Prusa w „Lalce”. W rolę kapryśnej i próżnej arystokratki Izabeli Łęckiej wcieliła się Wiesława Szymańska-Niemaszek, zaś romantycznego kupca Stanisława Wokulskiego odtworzył Grzegorz Jurkiewicz.

Przypomnijmy, że Teatr przy Stoliku to oryginalna forma teatralna będąca skrzyżowaniem lektury książki ze słuchowiskiem radiowym, czyli czytanie klasycznych tekstów z pełną aktorską interpretacją, chociaż bez dekoracji, kostiumów i sytuacji scenicznych oraz innych teatralnych atrybutów.
R E K L A M A
banner
Do tej pory w formule Teatru przy Stoliku przedstawiono już około 160 sztuk. Spektakle najnowszej edycji odbywają się w Planecie 11 oraz w Olsztyńskim Teatrze Lalek.

Z D J Ę C I A
Komentarze [1]
~Bozsan48 / 2015-11-17 13:23
Tak dobrze wybrane fragmenty, tak pięknie przeczytane, nawet te dwie adaptacje filmowe nie ukazały tak tej miłości. Dziękuję;
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl