Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
inf. pras. | 2015-11-25 17:54 | Rozmiar tekstu: A A A

Tramino dotarł do krańcówki na ul. Kanta w Olsztynie

Olsztyn24
Tramino na czwartej trasie sprawdzającej (fot. Marcin Kierul - wszystkie) | Więcej zdjęć »
We wtorkową noc (24.11) olsztyński tramwaj pierwszy raz dojechał do krańcówki przy ul. Kanta. Wzdłuż al. Sikorskiego pędził nawet 70 km/h!

To była już czwarta jazda sprawdzająca, w jaki sposób na olsztyńskim torowisku zachowuje się wyprodukowane przez firmę Solaris Tramino. Tym razem tramwaj przejechał całą wybudowaną w Olsztynie trasę. Wcześniej miał kłopoty - na pl. Konstytucji 3 Maja oraz na zjeździe z ul. Żołnierskiej w Obiegową.

- Problemy dotyczyły jedynie peronów położonych w pobliżu łuków torowiska - wyjaśnia Andrzej Karwowski z jednostki odpowiedzialnej za inwestycję. - To niewielkie przeszkody, które są na bieżąco usuwane.
R E K L A M A
banner
Warto pamiętać, że takie propozycje, jak w Olsztynie nie były nigdzie stosowane. Dlatego budowniczowie nie mogli nigdzie podpatrzyć podobnych rozwiązań, ani korzystać z doświadczeń innych. Jeżdżący po Olsztynie tramwaj Tramino został zaprojektowany specjalnie dla naszego miasta - ma trzy wózki jezdne i dwa przeguby. M.in. stąd niestandardowe zachowanie na łukach torów.

Przeprowadzone dotychczas testy udowodniły, że wszystkie wybudowane relacje i urządzenia działają bez problemów. Poza tym podstacje trakcyjne mogą pracować pełną mocą. Potwierdza to choćby przejazd torowiskiem wzdłuż al. Sikorskiego. Tramwaj został wówczas rozpędzony do ok. 70 km/h.

- Wszelkie korekty mają być wprowadzane bardzo sprawnie - mówi prezydent Piotr Grzymowicz. - Po zakończeniu tych prac będziemy mogli rozpocząć przejazdy szkoleniowe, podczas których motorniczowie z MPK będą zapoznawać się z trasami. Aby sfinalizować zdobywanie uprawnień, każdy z nich musi przejechać 35 godzin.

Tramwaje mają zacząć wozić pasażerów w drugiej połowie grudnia. Wcześniej - bo 6 grudnia - będzie okazja wsiąść do pojazdu i przejechać część trasy wzdłuż ul. Towarowej przy okazji Dnia Otwartego.

Tymczasem od stycznia ma zacząć obowiązywać nowy układ komunikacji miejskiej. Ze schematami linii oraz rozkładami jazdy można zapoznawać się na stronie Zarządu Dróg, Zieleni i Transportu.
Z D J Ę C I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl