Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email wb | 2015-11-26 17:33 | Rozmiar tekstu: A A A

Na giełdzie pracy dla niepełnosprawnych więcej ofert niż chętnych

Olsztyn24
Giełda Pracy dla osób niepełnosprawnych w Urzędzie Wojewódzkim w Olsztynie | Więcej zdjęć »
W Urzędzie Wojewódzkim w Olsztynie odbyła się dzisiaj (26.11) Giełda Pracy dla osób niepełnosprawnych. Wydarzenie zorganizował Warmińsko-Mazurski Sejmik Osób Niepełnosprawnych w Olsztynie, realizujący dwuletni projekt zatytułowany „Biuro karier”.

W holu Urzędu Wojewódzkiego, który nie raz był już miejscem giełd i targów pracy, zorganizowano 18 stanowisk, na których przede wszystkim prezentowali się pracodawcy poszukujący niepełnosprawnych pracowników, ale także instytucje związane z rynkiem pracy, jak chociażby Miejski i Powiatowy Urząd Pracy w Olsztynie czy Zakład Ubezpieczeń Społecznych. Ofert pracy dla niepełnosprawnych było więcej niż osób, dla których były one przeznaczone.

- Tak się dzieje już od kilku lat - tłumaczy Małgorzata Romaniuk, kierownik projektu „Biuro karier”. - Dlaczego? Kiedyś było wiele osób niepełnosprawnych szukających pracy, a mało ofert. Dzisiaj jest odwrotnie. Pracodawcy dzięki różnego rodzaju kampaniom wiedzą, że mogą skorzystać z preferencji przy zatrudnieniu osób niepełnosprawnych. Natomiast osoby niepełnosprawne trochę się nam „rozpuściły”, ponieważ teraz mają różne możliwości zdobywania środków finansowych, niekoniecznie poprzez legalne zatrudnienie. Osoby niepełnosprawne dokładnie analizują oferty pracy i nie zawsze z nich chcą skorzystać, bo nie są one dla nich atrakcyjne finansowo.
R E K L A M A
banner
W ramach giełdy Warmińsko-Mazurski Sejmik Osób Niepełnosprawnych promował też drugi z realizowanych przez siebie projektów pod hasłem „Zatrudnienie wspomagane”, który poza ofertami pracy, oferuje wsparcie osób niepełnosprawnych poszukujących zatrudnienia w postaci szkoleń, warsztatów czy wsparcie trenera pracy.
Z D J Ę C I A
F I L M Y
Komentarze [1]
~korek1 / 2015-11-27 15:54
Ludzie nauczyli się liczyć i za śmieszną najniższą krajową nikt do pracy nie pójdzie a pracodawcy jak chcą zarobić niech sami pracują za marną kasę wtedy im więcej pieniędzy zostanie w kieszeni.
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
R E K L A M A
Filmy wideo do artykułu
image
Giełda pracy dla osób niepełnosprawnych w Olsztynie

»

26-11-2015

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.