Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
Promocja UG Dywity | 2015-12-01 20:26 | Rozmiar tekstu: A A A
Mieszkania dla czterech tysięcy

Ruszyła budowa Osiedla Sterowców w Dywitach

Olsztyn24
Ruszyła budowa Osiedla Sterowców w Dywitach (fot. Promocja UG Dywity - wszystkie) | Więcej zdjęć »
We wtorek (1.12) ciężki sprzęt pojawił się na Osiedlu Sterowców w Dywitach. Tym samym ruszyła budowa największej inwestycji w historii gminy. Wykonawcą projektu o wartości 350-400 mln zł jest olsztyński deweloper Arbet Investment Group.

Na plac budowy wjechała pierwsza koparka, która rozpoczęła prace ziemne. Inwestor, czyli olsztyński deweloper Arbet, chce wykorzystać sprzyjającą aurę, na wykonanie robót ziemnych i fundamentowych.

– W pierwszym etapie inwestycji powstaną dwa wielorodzinne budynki z dwu- i trzypokojowymi mieszkaniami – mówi Bożena Kowalczyk, asystent zarządu Arbet Investment Group. – Mamy już podpisane umowy z pierwszymi klientami. Szacujemy, że dwa pierwsze budynki będą gotowe w pierwszym kwartale 2017 roku.
R E K L A M A
banner
To jednak tylko początek, bo skala najnowszej inwestycji Arbetu jest imponująca. Wartość przedsięwzięcia jest szacowana na kwotę od 350 do 400 milionów złotych. W ciągu 6-8 lat w lesie nad rzeką Wadąg powstanie niemal samowystarczalne osiedle z ponad 40 budynkami, mini galerią, klinika medyczną, czy stacją benzynową. Na nowym dywickim osiedlu w 1800 mieszkaniach ma znaleźć swoje miejsce około 4 tysięcy osób.

– Chcemy wybudować piękną, niemal samowystarczalną dzielnicę z zachowaniem klimatu tego zielonego miejsca ze swoją sterowcową historią. Dlatego z działki o powierzchni około 30 ha zabudowa mieszkaniowa zajmie tylko połowę, a druga połowa to będzie istniejąca zieleń i funkcje rekreacji oraz wypoczynku – zapowiada Andrzej Bogusz, prezes Arbet Investment Group.

Władze Gminy Dywity pozytywnie oceniają najnowszą inwestycję Arbetu.

– Budowa Osiedla Sterowców w Dywitach to największa inwestycja w historii naszej gminy – mówi Jacek Szydło, wójt Gminy Dywity. – Myślę, że za wyborem tej lokalizacji stoi także to, że jesteśmy bardzo dobrze skomunikowani. Wierzę, że ta inwestycja pociągnie za sobą inne inwestycje. Jedna z olsztyńskich spółdzielni mieszkaniowych lada moment również ma ruszyć z realizacją budynku wielorodzinnego w Dywitach.

Z D J Ę C I A
Komentarze [3]
~bicznasocjalistow / 2015-12-02 09:47
za chwile nowy rzad zafunduje nam kryzys stulecia wiec kto kupi te mieszkania jak ludzie zostana bez kasy?
~olga / 2015-12-01 21:07
Potencjalnych klientów tego Developera uczulam na przynajmniej dwa fakty. Dobra komunikacja oznacza jazdę samochodem, a ten potrzebuje miejsc parkingowych. Nie wierzcie paniom z działu sprzedaży w hasła "można parkować na osiedlu", bo na osiedlu Leśna, nowi lokatorzy właśnie się przekonali co to znaczy. Nowa, planowana ulica i zero, ZERO! miejsc parkingowych, tylko zatoki autobusowe. Na protesty nowych mieszkańców ulicy Monte Cassino prezes odpowiada listem, w którym przypomina, że kilka lat temu można było kupić miejsca parkingowe. Kilka lat temu nie było nowostawianych bloków, w których na osiemdziesiąt mieszkań Prezes przewidział najwyżej trzydzieści miejsc na parkingu i w garażu - oczywiście dodatkowo płatne, ale wyprzedane. Taka norma nowoczesności i osiedla premium Pana Prezesa. Drugi fakt, nie liczcie na zapewnienia, że akty własności dostaniecie wcześniej niż ostateczny termin w umowie z developerem. Kto kupuje na kredyt tego czekają wyższe raty. Nie wierzcie tym sprzedawcom. Chcecie zobaczyć "nowoczesność"? Zapraszam na ulicę Bohaterów Monte Cassino.
~JAn NO / 2015-12-01 20:43
Jak to dobrze skomunikowany? Chyba z Cmentarzem obok! Tragedią jest jechać do Olsztyna w godzinach od 7 do 16 a po 14 również z powrotem. Super stan drogi zapadającej się na całym odcinku lasu miejskiego. Po prostu super skomunikowana inwestycja tak samo jak na bartąskiej a nawet gorzej. Ale miejsce jest super.
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl