Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
wb | 2015-12-05 15:03 | Rozmiar tekstu: A A A

Kolędy i pastorałki zabrzmiały dziś w Urzędzie Wojewódzkim

Olsztyn24
II Warmińsko-Mazurski Festiwal Chórów i Zespołów Wokalnych UTW i ATW | Więcej zdjęć »
W sali konferencyjnej Urzędu Wojewódzkiego w Olsztynie już dziś (5.12) można było posłuchać świątecznych kolęd i pastorałek. Utwory nierozłącznie związane ze świętami Bożego Narodzenia zabrzmiały tak wcześnie za sprawą II Warmińsko-Mazurskiego Festiwalu Chórów i Zespołów Wokalnych Uniwersytetów i Akademii Trzeciego Wieku „Hej kolęda!”.

Inicjatywa organizowania przedświątecznych festiwali należy do członków Chóru De Novo, działającego w ramach Akademii Trzeciego Wieku przy Miejskim Ośrodku Kultury w Olsztynie. Chór powstał w 2011 roku, a w 2014 roku jego członkowie: Maria i Jan Duchowie oraz dyrygent chóru Michalina Butkiewicz, wystąpili z inicjatywą zorganizowania festiwalu. W pierwszej edycji wzięło udział 5 chórów i 5 zespołów wokalnych.

Zainteresowanie tegorocznym festiwalem jest jeszcze większe. Udział w konkursie zgłosiło 8 chórów i 4 zespoły wokalne, w których śpiewa ponad 250 osób.
R E K L A M A
banner
Chęć zaprezentowania się na scenie w Urzędzie Wojewódzkim zgłosiły chóry: Dysonans (UTW Nowe Miasto Lubawskie), Lira (UTW Wydminy), Pasjonata (UTW Olsztyn), Preludium (UTW Szczytno), Studentki (UTW Orneta), Vivat (UTW Iława), Wrzos (UTW Kętrzyn) i Złota Jesień (UTW Ostróda) oraz zespoły wokalne: Biesiadki (UTW Morąg), Canzona (UTW Bartoszyce), Lilianki (UTW Ostróda) i Perełki (UTW Pasłęk). Poza konkursem wystąpił też chór De Novo. W holu Urzędu Wojewódzkiego można było też zobaczyć wystawę prac Koła Rękodzieła olsztyńskiej Akademii Trzeciego Wieku.

Patronem honorowym festiwalu był marszałek województwa Gustaw Marek Brzezin, który ufundował puchar dla najlepszego chóru.
Z D J Ę C I A
F I L M Y
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Filmy wideo do artykułu
image galeria
II Warmińsko-Mazurski Festiwal Chórów i Zespołów Wokalnych

05-12-2015

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl