Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
wb | 2015-12-06 13:25 | Rozmiar tekstu: A A A

Tłumy obejrzały olsztyńskie tramwaje

Olsztyn24
Dzień Otwarty Zajezdni Tramwajowej w Olsztynie | Więcej zdjęć »
Tego mało kto się spodziewał. Dzisiaj (6.12) nową zajezdnię tramwajową w Olsztynie odwiedziła ogromna liczba olsztynian. Powodem był Dzień Otwarty Zajezdni Tramwajowej, ale tak naprawdę prezentacja i możliwość skorzystania z przejażdżki tramwajami Solaris Tramino, które już za kilkanaście dni staną się „normalnymi” środkami komunikacji publicznej w Olsztynie.

Zajezdnię można było odwiedzać od godziny 10. do 14. I już od samego początku wydarzenia, do zajezdni przy ul. Kołobrzeskiej 40 ciągnęły tłumy olsztynian. Tu czekały na nich dwa tramwajowe składy, które oferowały przejażdżkę na trasie od zajezdni do dworca PKP i z powrotem. Chętnych było więcej niż tramwaje mogły pomieścić, dlatego zainteresowani przejażdżką musieli swoje odstać w długiej kolejce. Ale gdy już jakiś skład powrócił do zajezdni, od wysiadających można było usłyszeć same „ochy” i „achy”. Chwalono przede wszystkim komfort jazdy i bardzo cichą jazdę. Podobały się też wybrane dla olsztyńskich tramwajów kolory. Jednym słowem - olsztyńskie tramwaje bardzo spodobały się tym, którzy będą z nich korzystać.

Przejażdżki nowymi tramwajami, poświadczone specjalnymi certyfikatami, nie były jedyną atrakcją, jaką przygotowali organizatorzy Dnia Otwartego Zajezdni Tramwajowej. W hali garażowej stały jeszcze trzy tramwajowe składy, w których w spokoju i bez pośpiechu można było dokładnie przyjrzeć się nowym pojazdom i zapoznać z ich funkcjami.
R E K L A M A
banner
Olsztynianie przepuścili też szturm na ogromny tort ozdobiony tramwajem z ciasta, który w południe wjechał do hali garażowej i który rozdzielał prezydent Piotr Grzymowicz. Nie wiadomo, jak by się ten szturm skończył, gdyby nie chroniące tort metalowe barierki i kilku ochroniarzy.

Poza tym można było posłuchać występów zespołów muzycznych, otrzymać podarunek od zielonego (tak jak tramwaje) Mikołaja i Śnieżynek, wziąć udział w grach i zabawach.

Ci którzy nie zdołali dzisiaj wsiąść do tramwaju i odbyć nim przejażdżki, najbliższą okazję będą mieli 19 grudnia. Wtedy nowe tramwaje mają wyruszyć na trzy olsztyńskie trasy już na stałe.

Z D J Ę C I A
G A L E R I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Galeria zdjęć do artykułu
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl