Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
inf. pras. | 2015-11-25 18:18 | Rozmiar tekstu: A A A

Miasto szkoli, jak koegzystować z... tramwajem

Olsztyn24
Koegzystencji z tramwajem trzeba się nauczyć
Nowa organizacja ruchu, przebudowane ulice i niespotykany od pół wieku w Olsztynie środek transportu. Te nowości legły u podstaw uruchomienia przez Urząd Miasta Olsztyna cyklu szkoleń dla korzystających z miejskich ulic i chodników.

Pierwsze szkolenie już się odbyło. Wzięli w nim udział dyrektorzy i nauczycieli olsztyńskich szkół. Teraz oni będą przekazywać swoim podopiecznym wiedzę o bezpiecznym poruszaniu się w mieście, w którym pojawił się tramwaj. Na kolejną odsłonę „Bezpiecznej komunikacji tramwajowej w Olsztynie” zaproszono taksówkarzy, zarówno tych zrzeszonych w korporacjach, jak i pracujących na własną rękę.

- Jestem przekonany, iż szkolenie to przyniesie jego uczestnikom wymierne korzyści w zakresie pogłębienia ich wiedzy na temat zasad bezpiecznego uczestnictwa w ruchu drogowym - mówi miejski inspektor bezpieczeństwa ruchu drogowego, Paweł Micek. - Spotkanie będzie podzielone na trzy bloki.
R E K L A M A
banner
Pierwsza część, za którą odpowiada Andrzej Karwowski z ratuszowej jednostki odpowiedzialnej za modernizację transportu zbiorowego, będzie dotyczyć nowatorskich rozwiązań komunikacyjnych zastosowanych przy tzw. projekcie tramwajowym. Drugi blok, poświęcony zrównoważonej mobilności, poprowadzi oficer rowerowy Olsztyna, Mirosław Arczak. Natomiast o zasadach ruchu na drogach i skrzyżowaniach, na których odbywa się ruch tramwajowy, będą mówić mundurowi z Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie, podkom. Mariusz Mielcarz oraz mł. asp. Rafał Prokopczyk.

Spotkanie odbędzie się w czwartek (26.11) w dawnej sali sesyjnej Urzędu Miasta przy pl. Jana Pawła II. Ze względu na dużą liczbę zainteresowanych - odbędzie się w dwóch turach: pierwsza w godzinach 16:30-18:55, kolejna między 19:00 a 21:15.
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl