Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
Małgorzata Gieczewska | 2015-12-07 00:02 | Rozmiar tekstu: A A A

Mikołajkowo w Bazylice Matki Boskiej Fatimskiej

Olsztyn24
Mikołajki w Sanktuarium Matki Boskiej Fatimskiej (fot. Małgorzata Gieczewska) | Więcej zdjęć »
Jak przystało na „mikołajkową” niedzielę 6 grudnia br., w parafii p.w. Matki Boskiej Fatimskiej  w Olsztynie dzieci o godz. 10.00  podczas mszy św. rozglądały się uważnie po świątyni, w nadziei na przybycie św. Mikołaja, który od wielu lat tradycyjnie odwiedza ich z workiem pełnym czekolad.

Msza się kończyła i czas, by wracać do swych domów, ale nikt z miejsca się nie ruszał, wszak rok temu Mikołaj zapowiedział, że na pewno przybędzie. Na twarzach dzieci pojawiło się rozczarowanie, gdy wtem drzwi świątyni się otworzyły i za prezydentem Olsztyna Piotrem Grzymowiczem wkroczył święty Mikołaj, witany radosnymi okrzykami dzieci i ogromnymi brawami. 1000 czekolad, a nade wszystko spotkanie z Mikołajem, przybicie piątki, wykonanie pamiątkowego zdjęcia – to stanowiło niezapomniane przeżycie dla każdego dzieciaka.

„Mikołajkowe” niedziele zainicjował i od wielu lat organizuje ks. prałat Marian Matuszek, proboszcz parafii Matki Boskiej Fatimskiej w Olsztynie, przy ul. Bajkowej 15, wspólnie z Radą Osiedla „Pieczewo”, a swoją obecnością zaszczyca wydarzenie prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz.
R E K L A M A
banner
Tegoroczne słodkości ufundowali: Zakład Usług Bankietowych „Victoria” Teresa Biała, PSS „Społem” Olsztyn,  ABER Sp. z o.o., Laboratorium Galenowe Olsztyn Sp. z o.o. Dywity, Rada Osiedla „Pieczewo” oraz osoby prywatne.

Małgorzata Gieczewska
Z D J Ę C I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl