Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email MBM | 2015-12-10 18:47 | Rozmiar tekstu: A A A

Będzie cieplej i oszczędniej

Olsztyn24
Zakończenie termomodernizacji Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 3 w Biskupcu | Więcej zdjęć »
Prawdziwe powody do radości mają strażacy z Olsztyna i Biskupca. Dzisiaj (10.12) oficjalnie zakończyła się termomodernizacja Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 3 w Biskupcu. Koszt inwestycji wyniósł ponad 1 mln 400 tys. zł. To największa inwestycja w historii Komendy Miejskiej PSP w Olsztynie. Projekt został dofinansowany z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Samorząd Powiatu Olsztyńskiego dołożył 100 tys. zł. do wkładu własnego.

Uroczystość rozpoczęła się uroczystym meldunkiem złożonym komendantowi wojewódzkiemu Państwowej Straży Pożarnej w Olsztynie st. bryg. Mirosławowi Ruteckiemu. Wśród gości znaleźli się m.in. starosta olsztyński Małgorzata Chyziak, wiceprezydent Olsztyna Bogdan Szwedowicz, burmistrz Biskupca Kamil Kozłowski i członek zarządu powiatu w Olsztynie, była burmistrz Biskupca Elżbieta Samorajczyk. Podczas spotkania nie zabrakło rysu historycznego tutejszej JRG oraz szczegółów dotyczących projektu.

Termomodernizacja trwała od sierpnia do listopada bieżącego roku. Objęła 3 budynki, w których zrealizowano ocieplenie ścian i stropodachu, wymianę oraz ocieplenie posadzki w garażu, wymianę 11 szt. wrót wjazdowych, modernizację instalacji centralnego ogrzewania. Jednym z najważniejszych elementów projektu było wykonanie dodatkowego źródła zasilania. Są to 2 sztuki Gruntowej Pompy Ciepła, których sumaryczna moc wynosi 64 kW. Pompy zasila 13 sond pobierających energię cieplną z głębokości 100 m. Dodatkowo zamontowane zostały kolektory słoneczne o powierzchni 10 m2. Ich moc to 0,007 MW.
R E K L A M A
banner
Realizacja projektu to duży sukces komendanta miejskiego PSP w Olsztynie bryg. Andrzeja Górzyńskiego, który nie kryje radości z faktu termomodernizacji jednostki w Biskupcu.

– Z naszego województwa zostało złożonych 16 wniosków do konkursu organizowanego przez NFOŚiGW. Przyjętych do realizacji zostało tylko 7, w tym nasz. Dzięki temu, że obiekt został docieplony i zaizolowany, będziemy ponosić mniejsze koszt energii. Tym samym więcej środków zostanie zagospodarowanych na sprzęt ratowniczo-gaśniczy, jego utrzymanie oraz na umundurowanie strażaków - powiedział komendant Górzyński.

Koszt termomodernizacji wyniósł 1 424 698,87 zł. Prawie 79% sfinansował NFOŚiGW, pozostałe środki na tzw. wkład własny przekazały samorządy Powiatu Olsztyńskiego (100 000 zł.), gminy Biskupiec (175 668,87 zł.), miasta Olsztyna (15 252,00 zł.) i wojewoda warmińsko-mazurski (21 071,10 zł.).

Starosta olsztyński Małgorzata Chyziak pogratulowała komendantowi miejskiemu PSP dobrze napisanego wniosku i finalizacji projektu.

- Myślę, że na realizację inwestycji wpływ miała również dobra współpraca samorządów i wojewody ze strażą pożarną. Cieszę się, że Powiat Olsztyński też ma w tym swoją cegiełkę. Mam nadzieję, że termomodernizacja jednostki w Biskupcu będzie nie tylko cieszyła oko, ale przede wszystkim, że strażakom będzie się tu dobrze pracowało – mówiła starosta.
Z D J Ę C I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.