Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
ep | 2015-12-11 20:40 | Rozmiar tekstu: A A A

Mikołaj z Rovaniemi gościł również w ZPE

Olsztyn24
Św. Mikołaj z wizytą w Zespole Placówek Edukacyjnych (fot. ZPE - wszystkie) | Więcej zdjęć »
Na tego gościa czekają z niecierpliwością wszystkie dzieci na świecie. Maluchy z Zespołu Placówek Edukacyjnych miały dziś (11.12) szczęście – do szkoły zawitał Święty Mikołaj! Jedyny prawdziwy, bo prosto z Wioski Santa Clausa z Rovaniemi z Finlandii.

Czy Mikołaj sam wyrabia i pakuje prezenty? Ile ma lat, dlaczego zawsze chodzi w czerwonym kubraczku i czy jeździ saniami? To tylko niektóre z pytań, jakie zadawały wyjątkowemu gościowi przedszkolaki i uczniowie klas I - III ZPE. Mikołaj cierpliwie odpowiadał na pytania.

Tyle mam lat, że sam już nie wiem – tłumaczył. – Prezenty produkują moje elfy, teraz bardzo zapracowane, bo niedługo przecież Wigilia. Przyjechałem do was samochodem, saniami się nie dało, bo nie ma śniegu. A w Finlandii u siebie jeżdżę skuterem śnieżnym.

Mikołaj musiał się wytłumaczyć, dlaczego tym razem nie rozdaje paczek.
R E K L A M A
banner
Przyjechałem sprawdzić, czy grzeczne jesteście, czy umiecie śpiewać kolędy - mówił. – Żeby wiedzieć, czy zasłużyliście w tym roku na prezenty w Wigilię.

Oczywiście dzieci zaprezentowały się z najlepszej strony. Pięknie śpiewały kolędy i otrzymały zapewnienie, że w Wigilię Mikołaj odwiedzi je z pewnością. Prezent tym razem dostał ... on sam. Małgorzata Michałowska, wicedyrektor ZPE, wręczyła przybyszowi z północy torbę pełną podarków wykonanych przez najstarszych uczniów w Parku Pracy. M.in. poduszkę, żeby Mikołaj się wreszcie wyspał po świętach.

Mikołaj przyjechał specjalnie na VII Świąteczny Jarmark Warmiński. W ZPE gościł już po raz czwarty. Na co dzień pracuje w Wiosce Świętego Mikołaja w Rovaniemi. Doskonale mówi po polsku, bo z naszego kraju pochodzi jego żona. Od dawna współpracuje z Olsztynem, działa też w Towarzystwie Przyjaźni Olsztyn - Rovaniemi. Niewykluczone więc, że jego wizyta będzie początkiem współpracy między ZPE a szkołami dla niepełnosprawnych w Finlandii.

Z D J Ę C I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl