Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
D. | 2015-12-12 13:34 | Rozmiar tekstu: A A A

Widowiskiem „Serce w tramwaju” społeczność Pałacu Młodzieży uczciła powrót tramwajów na olsztyńskie ulice

Olsztyn24
Widowisko „Serce w tramwaju” | Więcej zdjęć »
Widowiskiem pod hasłem „Serce w tramwaju” społeczność Pałacu Młodzieży w Olsztynie uczciła powrót tramwajów na ulice stolicy Warmii i Mazur. Spektal odbył się wczorajszego (11.12) wieczoru w pałacowej auli.

„Serce w tramwaju” to widowisko muzyczno-teatralne - impreza z udziałem dzieci, rodziców i nauczycieli z Pałacu Młodzieży oraz gości specjalnych z kabaretu „Czyści jak łza”.

Widowisko miało na celu przypomnienie historii olsztyńskich tramwajów oraz przybliżenie informacji na temat zmian komunikacyjnych związanych z nowym środkiem transportu w naszym mieście. Bogate w treści scenki teatralne poprzeplatane zostały piosenkami nawiązującymi do tematu, zaś kulminacją występu była premiera na żywo utworu „Serce w tramwaju” zespołu Annette Music.
R E K L A M A
banner
- Pomysł na tę imprezę powstał na początku września tego roku, natomiast jego realizacja trwała około półtora miesiąca - mówi Aneta Jastrzębska, prowadząca pracownię turystyczno-krajoznawczą w Pałacu Młodzieży, pomysłodawczyni przedsięwzięcia, którą dzielnie wspierały Magdalena Marek i Anita Raczyńska. - Wtedy właśnie moja grupa turystyczna wraz z pałacową grupą teatralną uczestniczyła w serii wycieczek o tematyce tramwajowej.

Dzieci wzięły udział w wycieczce, której szlak wyznaczały stare pocztówki z olsztyńskimi tramwajami; udały się do zajezdni tramwajowej, gdzie jako pierwsze miały możliwość zobaczyć nowy tabor w całej okazałości (film z tej eskapady został zaprezentowany w ramach widowiska); spotkały się też z miłośnikiem historii Rafałem Bętkowskim na kilka słów o historii olsztyńskich tramwajów oraz odwiedziły dawną zajezdnię tramwajową na Zatorzu.

W ramach projektu powstały też prace plastyczne, których wystawę można było ogłądać przed wejściem do auli. Na zakończenie wieczoru odbyła się gra dla najmłodszych, sprawdzająca wiedzę o tramwajach zdobytą poddczas spektaklu. W ramch gry dzieci odwiedzały „tramwajowe” przystanki rozmieszczone w pałacowych pokojach, na których musiały odpowiedzieć na serię pytań i po zebraniu odpowiedniej liczby biletów, odebrać tematyczne upominki. 

W widowisku wystąpili:

» w roli starszej pani Wanda Jastrzębska
» w roli motorniczego Wiesław Machiński („Czyści jak łza”)
» w roli przewodnika Aneta Jastrzębska
» w roli inżyniera Grzegorz Stankiewicz
» w roli Marudy Tomasz Marek
» w roli dzieci członkowie Teatru Pierwsze Kroki z PM
» zespoły wokalne prowadzone przez Teresę Piekut i Alicję Kucharzewską-Samko
» zespół Anette Music w składzie: Aneta Jastrzębska - wokal, Przemysław Lenart - gitara basowa, Maciej Pancer - perkusja, Tomasz Marek - piano
» tancerki z pracowni Magdaleny Faszczy
» Kapela Wuja Waldka: Waldemar Ciukszo - akordeon, Judyta Mazur - saksofon, Tomasz Łukaszuk - gitara, Michał Piekut - kontrabas i Piotr Zielonka - trąbka.

Z D J Ę C I A
F I L M Y
G A L E R I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Galeria zdjęć do artykułu
Filmy wideo do artykułu
image
Widowisko muzyczno-teatralne „Serce w tramwaju”

»

11-12-2015

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl