Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
D. | 2015-12-12 13:34 | Rozmiar tekstu: A A A

Widowiskiem „Serce w tramwaju” społeczność Pałacu Młodzieży uczciła powrót tramwajów na olsztyńskie ulice

Olsztyn24
Widowisko „Serce w tramwaju” | Więcej zdjęć »
Widowiskiem pod hasłem „Serce w tramwaju” społeczność Pałacu Młodzieży w Olsztynie uczciła powrót tramwajów na ulice stolicy Warmii i Mazur. Spektakl odbył się wczorajszego (11.12) wieczoru w pałacowej auli.

„Serce w tramwaju” to widowisko muzyczno-teatralne - impreza z udziałem dzieci, rodziców i nauczycieli z Pałacu Młodzieży oraz gości specjalnych z kabaretu „Czyści jak łza”.

Widowisko miało na celu przypomnienie historii olsztyńskich tramwajów oraz przybliżenie informacji na temat zmian komunikacyjnych związanych z nowym środkiem transportu w naszym mieście. Bogate w treści scenki teatralne poprzeplatane zostały piosenkami nawiązującymi do tematu, zaś kulminacją występu była premiera na żywo utworu „Serce w tramwaju” zespołu Annette Music.
R E K L A M A
banner
- Pomysł na tę imprezę powstał na początku września tego roku, natomiast jego realizacja trwała około półtora miesiąca - mówi Aneta Jastrzębska, prowadząca pracownię turystyczno-krajoznawczą w Pałacu Młodzieży, pomysłodawczyni przedsięwzięcia, którą dzielnie wspierały Magdalena Marek i Anita Raczyńska. - Wtedy właśnie moja grupa turystyczna wraz z pałacową grupą teatralną uczestniczyła w serii wycieczek o tematyce tramwajowej.

Dzieci wzięły udział w wycieczce, której szlak wyznaczały stare pocztówki z olsztyńskimi tramwajami; udały się do zajezdni tramwajowej, gdzie jako pierwsze miały możliwość zobaczyć nowy tabor w całej okazałości (film z tej eskapady został zaprezentowany w ramach widowiska); spotkały się też z miłośnikiem historii Rafałem Bętkowskim na kilka słów o historii olsztyńskich tramwajów oraz odwiedziły dawną zajezdnię tramwajową na Zatorzu.

W ramach projektu powstały też prace plastyczne, których wystawę można było ogłądać przed wejściem do auli. Na zakończenie wieczoru odbyła się gra dla najmłodszych, sprawdzająca wiedzę o tramwajach zdobytą poddczas spektaklu. W ramch gry dzieci odwiedzały „tramwajowe” przystanki rozmieszczone w pałacowych pokojach, na których musiały odpowiedzieć na serię pytań i po zebraniu odpowiedniej liczby biletów, odebrać tematyczne upominki. 

W widowisku wystąpili:

» w roli starszej pani Wanda Jastrzębska
» w roli motorniczego Wiesław Machiński („Czyści jak łza”)
» w roli przewodnika Aneta Jastrzębska
» w roli inżyniera Grzegorz Stankiewicz
» w roli Marudy Tomasz Marek
» w roli dzieci członkowie Teatru Pierwsze Kroki z PM
» zespoły wokalne prowadzone przez Teresę Piekut i Alicję Kucharzewską-Samko
» zespół Anette Music w składzie: Aneta Jastrzębska - wokal, Przemysław Lenart - gitara basowa, Maciej Pancer - perkusja, Tomasz Marek - piano
» tancerki z pracowni Magdaleny Faszczy
» Kapela Wuja Waldka: Waldemar Ciukszo - akordeon, Judyta Mazur - saksofon, Tomasz Łukaszuk - gitara, Michał Piekut - kontrabas i Piotr Zielonka - trąbka.

Z D J Ę C I A
F I L M Y
G A L E R I A
UWAGA: W związku z wprowadzeniem do polskiego porządku prawnego z dniem 25 maja Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. nr 2016/679 (RODO) informujemy, że wyłączyliśmy możliwość komentowania artykułów w serwisie Olsztyn24. Wszystkie dotychczasowe komentarze wraz z danymi osobowymi komentujących - zostaną usunięte.
Osoby chcące wypowiedzieć się na prezentowane na naszych łamach tematy zapraszamy do komentowania na naszym profilu facebookowym oraz kanale YouTube.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Galeria zdjęć do artykułu
Filmy wideo do artykułu
image galeria
Widowisko muzyczno-teatralne „Serce w tramwaju”

11-12-2015

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl