Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
Młyn | 2015-12-13 20:49 | Rozmiar tekstu: A A A

Gimnazjaliści po raz trzeci powiedzieli czego chcą

Olsztyn24
Finałowa debata młodzieży z dorosłymi w Planecie 11 | Więcej zdjęć »
Dziewiątego grudnia w bibliotece multimedialnej „Planeta 11” odbyła się finałowa debata młodzieży z dorosłymi, podsumowująca III edycję projektu „Młodzi chcą!” Jest to działanie realizowane od niemal 2 lat przez Stowarzyszenie Aktywności Społecznej „Młyn” dzięki dofinansowaniu Miejskiego Zespołu Profilaktyki i Terapii Uzależnień.
 
- Przez ponad miesiąc 15-osobowa grupa uczniów brała udział w serii warsztatów, których tematyka skupiała się na relacjach pomiędzy młodzieżą a dorosłymi - mówi Kamila Radzimińska-Arczak, pomysłodawczyni projektu ze Stowarzyszenia „Młyn”. – Celem tych spotkań było sprzyjanie rozwojowi młodych ludzi poprzez wsparcie ich naturalnych zasobów, których oznaką jest ciekawość, otwartość i szczerość. Prawdziwym finałem warsztatów jest debata młodych z dorosłymi, stanowiąca okazję do praktycznego wykorzystania zdobytych umiejętności i nawiązania pozytywnych kontaktów pomiędzy pokoleniami. W ciągu kilku wcześniejszych spotkań młodzi uczestnicy sami określili interesujących ich dorosłych oraz wypracowali szereg pytań, które były punktem wyjścia do debaty - dodaje Kamila.  

Podczas spotkania po stronie „dorosłych” zasiedli ciekawi Olsztyniacy:

- siostra zakonna (siostra Ewa Ginda),
- sportowiec ze światowymi sukcesami i jednocześnie pracownik więzienia (Tomasz Szewczak),
- buddystka (Paulina Czaja),
- obcokrajowiec (Jeffrey Taylor),
- blogerka (Monika Bułakowska),
- podróżnik (Paweł Wielgan).
R E K L A M A
banner
Kamila mówi o nieprzypadkowym wsparciu udzielonym przez Miejski Zespół Profilaktyki i Terapii Uzależnień w Olsztynie: - Podczas zajęć kładziemy nacisk na akcentowanie pozytywnych cech dzisiejszej młodzieży jako ogółu, nie zapominamy o wzmacnianiu indywidualnych zasobów każdego uczestnika oraz wspieraniu integracji rówieśniczej.

Dodatkowym walorem projektu jest miejsce finałowego spotkania. Wybór „Planety 11” jest bowiem uzasadniony. Ten projekt idealnie wpisuje się w aktualny trend polegający na przybliżaniu bibliotek mieszkańcom oraz wykorzystywanie ich przestrzeni do działań prospołecznych, na przykład takich międzypokoleniowych spotkań.

Zainteresowanie udziałem w projekcie wśród uczniów gimnazjum nie maleje, dlatego realizatorzy już dziś zapowiadają kolejną edycję, która rozpocznie się po zimowych feriach.
Z D J Ę C I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl