Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
inf. pras. | 2015-12-21 17:18 | Rozmiar tekstu: A A A

Budżet Olsztyna na 2016 rok zatwierdzony

Olsztyn24
XVIII Sesja Rady Miasta Olsztyna (fot. Marcin Kierul - wszystkie) | Więcej zdjęć »
Tradycyjnie już gorąca dyskusja wybuchła nad finansowym planem miasta na przyszły rok. Radni przyjęli jednak budżet przedstawiony przez władze Olsztyna na dzisiejszej (21.12), XVIII Sesji Rady Miasta Olsztyna.

Osiemnaście i pół miliona złotych nadwyżki - to jedno z najważniejszych założeń przyszłorocznego budżetu. Po stronie dochodów zapisano nieco ponad 991 milionów, po stronie wydatków - ponad 972,6 miliona.

Taka konstrukcja planu wynika przede wszystkim z inwestycji na mniejszą skalę, jakie miasto planuje realizować w 2016 roku. Poza tym to dobra okazja do zgromadzenia kapitału na wkład własny do kolejnych zadań w następnych latach. Do tego przyczyni się też emisja obligacji wartości 160 mln złotych.
R E K L A M A
banner
- To najlepszy budżet, na jaki nas teraz stać - tłumaczy prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz. - Chcemy jak najskuteczniej zaspokajać potrzeby, które nasi mieszkańcy nam zgłaszają. Nie mam wątpliwości, że w ciągu roku wspólnie zrobimy wszystko, aby pozyskać dodatkowe, zewnętrzne pieniądze. To dzięki temu, że mamy doskonale przygotowanych pracowników i wykorzystujemy takie okazje. Trzeba pamiętać, że już mamy dodatkowe 35 milionów złotych na inwestycję tramwajową, a jest szansa na kolejnych 10 milionów. Dziękuję wszystkim za wysiłek.

W trakcie głosowania żaden radny nie wystąpił przeciw budżetowi. Siedmiu wstrzymało się od głosu, a siedemnastu poparło przedstawiony plan.

» UCHWAŁA NR XVIII/218/15 RADY MIASTA OLSZTYNA z dnia 21 grudnia 2015 r.w sprawie budżetu Miasta Olsztyna na 2016 rok [PDF] «
Z D J Ę C I A
P L I K   M P 3
P L I K   M P 3
Komentarze [1]
~Olsztyniak / 2015-12-21 19:59
Zapłacimy podatek od części wspólnej( klatek schodowych)? http://www.fakt.pl/nieruchomosci/mieszkasz-w-bloku-albo-kamienicy-zaplacisz-wyzszy-podatek,artykuly,598504.html Podatki w Olsztynie http://wiadomosci.onet.pl/olsztyn/olsztyn-w-2016-r-wyzsze-podatki-drozsze-scieki-tansza-woda-i-bilety/xsk3cg
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl