Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email inf.pras. | 2015-12-21 19:36 | Rozmiar tekstu: A A A

Święta w schronisku dla zwierząt

Olsztyn24
Zwierzęta to nie prezenty, adoptuj je świadomie (fot. archiwum)
Święci Mikołajowie pamiętają nie tylko o prezentach dla najmłodszych olsztynian. Odwiedzają także olsztyńskie schronisko. Mimo że zaganiani w przedświątecznym czasie, mieszkańcy stolicy regionu pamiętają o zwierzętach. Zima to dla nich najtrudniejszy czas, więc tak ważne jest wsparcie ze strony ludzi. Olsztynianie wiedzą o tym doskonale.

- Dostaliśmy mnóstwo darów - przyznaje dyrektor schroniska, Anna Barańska. - Trafiło do nas mnóstwo karmy, są koce, kołdry. Jesteśmy bardzo wdzięczni i serdecznie dziękujemy wszystkim darczyńcom.

Ale okres okołoświąteczny to czas wybierania prezentów. Niestety, nadal często zdarza się, że rodzice, dziadkowie, dalsza rodzina kupuje pod choinkę zwierzę. Telefony z pytaniami o takie „podarki” odbierają też pracownicy olsztyńskiego schroniska.
R E K L A M A
banner
- Nie wydajemy zwierząt „na prezent” - stwierdza kategorycznie Anna Barańska. - W przypadku adopcji zwierzaka z naszego schroniska właścicielem może zostać tylko i wyłącznie osoba, która stawi się w biurze i sama podejmie decyzję o adopcji, stając się właścicielem zwierzęcia. Niestety, po świętach nie brakuje telefonów od osób, które znalazły pod choinką zwierzę, ale nie chciały, nie mają warunków lokalowych, są uczulone i nie wiedzą, co zrobić. Część osób bezpośrednio przynosi „prezenty” do schroniska zaraz po świętach.

Dlatego pamiętajmy, że zwierzę to nie zabawka.

- Zawsze decydując o losie zwierzaka, decydujemy o czującej istocie - przypomina dyrektor Barańska. - Zwierzę to też obowiązek, który nakładamy w postaci prezentu na innych. Jeśli ktoś takiego obowiązku nie chciał, to zwierzę może trafić do schroniskowej klatki. Jedyny taki prezent, jaki możemy zrobić, to tylko i wyłącznie sobie.

Teraz w olsztyńskim schronisku jest około 230 psów. Są też koty i bywają mniejsze zwierzęta.
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl