Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
inf. pras. | 2015-12-22 12:29 | Rozmiar tekstu: A A A

Pieniądze dla seniorów

Olsztyn24
Spotkanie seniorów w Urzędzie Miasta Olsztyna | Więcej zdjęć »
„Seniorzy w akcji” - to tylko jeden z projektów, z którego osoby starsze mogą sięgnąć po środki na swoją działalność. W staraniach wspiera ich poseł do Parlamentu Europejskiego prof. Barbara Kudrycka.

W salach Urzędu Miasta Olsztyna zorganizowane zostało spotkanie szkoleniowe dla Rady Olsztyńskich Seniorów. Uczestniczące w nich osoby dowiedziały się o możliwościach pozyskania środków na finansowanie swojej działalności.

Do seniorów skierowanych jest kilka takich projektów. Realizowane są z  Rządowego Programu Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2014-2020, Funduszu Inicjatyw Obywatelskich czy w ramach konkursów Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. To działania, które zachęcają do nawiązania współpracy seniorów z innymi środowiskami takimi jak fundacje czy stowarzyszenia.
R E K L A M A
banner
To ogromna szansa dla seniorów. Projekty te pozwalają na uczestnictwo w różnych, ogólnopolskich konkursach grantowych organizowanych m.in przez Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę” i Polsko-Amerykańską Fundację Wolności. Wspierają one działalność osób starszych w ramach projektu ”Seniorzy w akcji”, a także w projektach realizowanych przez Urząd Marszałkowski w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego oraz Urząd Pracy.

Na spotkaniu zorganizowanym przez biuro prof. Barbary Kudryckiej seniorzy zachęcani byli także do aktywnego udziału w Olsztyńskim Budżecie Obywatelskim, gdzie do dyspozycji w mijającym roku było 3 miliony 300 tysięcy zł. Duże zainteresowanie wzbudziła inicjatywa wspólnego zorganizowania akcji informacyjno-edukacyjnej „Bezpieczny Senior”.

Biuro Poselskie prof. Barbary Kudryckiej przy ul. Kopernika 45 lok. 2 w Olsztynie wspiera wszystkie chętne organizacje senioralne przy konstruowaniu i składaniu wniosków o dofinansowanie z różnych źródeł.
Z D J Ę C I A
UWAGA: W związku z wprowadzeniem do polskiego porządku prawnego z dniem 25 maja Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. nr 2016/679 (RODO) informujemy, że wyłączyliśmy możliwość komentowania artykułów w serwisie Olsztyn24. Wszystkie dotychczasowe komentarze wraz z danymi osobowymi komentujących - zostaną usunięte.
Osoby chcące wypowiedzieć się na prezentowane na naszych łamach tematy zapraszamy do komentowania na naszym profilu facebookowym oraz kanale YouTube.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl