Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
inf. pras. | 2015-12-29 13:33 | Rozmiar tekstu: A A A
Komunikat Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego WM UW

Wojewoda przypomina, kiedy i jak korzystać z fajerwerków

Olsztyn24
 
W związku ze zbliżającym się okresem noworocznym, wojewoda warmińsko-mazurski przypomina o obowiązujących na terenie województwa warmińsko-mazurskiego ograniczeniach dotyczących używania wyrobów pirotechnicznych w miejscach publicznych. Wyrobów takich możemy używać w dniach 31 grudnia oraz 1 stycznia (Sylwester i Nowy Rok), a także 13 i 14 stycznia (Sylwester i Nowy Rok w obrządku prawosławnym).

Pamiętajmy zawsze, że odpalane w miejscach publicznych oraz na prywatnych posesjach materiały pirotechniczne, mogą stanowić poważne zagrożenie dla życia i zdrowia użytkowników, jak i osób postronnych przebywających w naszym towarzystwie.

Apelujemy zatem o rozważne i niezwykle ostrożne obchodzenie się z tego typu wyrobami. Przeczytajmy instrukcję obsługi. Reagujmy na ewentualne przypadki sprzedaży wyrobów pirotechnicznych osobom nieletnim. Kupujmy petardy i fajerwerki tylko w sklepach lub punktach sprzedaży posiadających odpowiednie zezwolenie.
R E K L A M A
banner
Miejmy świadomość, iż są to materiały wybuchowe i łatwopalne, a urazy dłoni lub twarzy, jakich możemy doznać w wyniku niewłaściwego ich użytkowania mogą być nieodwracalne. 

Poniżej Rozporządzenie nr 1 Wojewody Warmińsko-Mazurskiego z dnia 21 października 2013 r. w sprawie ograniczenia używania wyrobów pirotechnicznych na terenie województwa warmińsko-mazurskiego.

******

ROZPORZĄDZENIE NR 1 WOJEWODY WARMIŃSKO-MAZURSKIEGO
z dnia 21 października 2013 roku
(Dziennik Urzędowy Województwa WM z dnia 28.10.2013r., poz. 2959)
w sprawie ograniczenia używania wyrobów pirotechnicznych na terenie województwa warmińsko-mazurskiego


§ 1. w celu ochrony życia zdrowia i mienia oraz zapewnienia porządku, spokoju i bezpieczeństwa publicznego, wprowadza się zakaz używania wyrobów pirotechnicznych widowiskowych, na których nabywanie, przechowywanie i używanie nie jest wymagane pozwolenie, w miejscach lub obiektach publicznych na terenie województwa warmińsko-mazurskiego.

§ 2. zakaz, o którym mowa w § 1 nie obowiązuje:


1) w dniach 31 grudnia 2015 r. i 1 stycznia oraz 13 i 14 stycznia 2016 r,
2) podczas imprez okolicznościowych, po uprzednim pisemnym zawiadomieniu, co najmniej 48 godzin przed planowanym użyciem wyrobów pirotechnicznych, właściwego terytorialnie wójta, burmistrza lub prezydenta miasta oraz właściwych miejscowo komendanta policji i komendanta państwowej straży pożarnej.

§ 3. kto narusza zakaz określony w § 1 podlega karze grzywny wymierzonej w trybie i na zasadach określonych w przepisach prawa o wykroczeniach.

§ 4. przepisów rozporządzenia nie stosuje się do pokazów pirotechnicznych wykonywanych przez podmioty zawodowo trudniące się tego rodzaju działalnością oraz do podmiotów uprawnionych do korzystania z materiałów pirotechnicznych na mocy odrębnych przepisów.

WOJEWODA WARMIŃSKO-MAZURSKI


Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl