Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email wb | 2016-01-09 19:36 | Rozmiar tekstu: A A A

Ćwierć wieku świąteczno-noworocznych spotkań olsztyńskiej służby zdrowia

Olsztyn24
Świąteczno-noworoczne spotkanie olsztyńskiej służby zdrowia | Więcej zdjęć »
Co roku, od dwudziestu pięciu lat, pracownicy olsztyńskiej służby zdrowia spotykają się w Wyższym Seminarium Duchownym Metropolii Warmińskiej „Hosianum” na spotkaniu świąteczno-noworocznym. Kolejne z tych spotkań odbyło się dzisiaj (9.10), a jego organizacja przypadła Olsztyńskiemu Stowarzyszeniu Hospicyjnemu „Palium” Centrum Opieki Paliatywnej im. Jana Pawła II, prowadzącego hospicjum w budynku Szpitala Miejskiego przy ul. Wojska Polskiego w Olsztynie.

Jak zwykle, spotkanie rozpoczęła msza święta w intencji służby zdrowia w kościele seminaryjnym. Mszę poprowadził ks. abp. sen. Edmund Piszcz, a koncelebransami byli liczni olsztyńscy księża, m.in. rektor seminarium ks. kan. Paweł Rabczyński i duszpasterz warmińsko-mazurskiej służby zdrowia ks. Leszek Muzyka.

Po mszy uczestnicy spotkania wysłuchali kilkudziesięciominutowego koncertu smyczkowego w wykonaniu uczniów szkół muzycznych w Olsztynie i Dywitach. Młodych muzyków do koncertu przygotowała Dorota Obijalska.
R E K L A M A
banner
Wydarzenie zakończyło się w seminaryjnym refektarzu, gdzie ks. abp. sen. Edmund Piszcz, prezes stowarzyszenia „Palium” Teresa Kocbach oraz ksiądz kapelan Leszek Muzyka złożyli pracownikom i emerytom służby zdrowia świąteczno-noworoczne życzenia. Odczytany został również list wojewody warmińsko-mazurskiego Artura Chojeckiego, który nie mógł osobiście wziąć udziału w spotkaniu. Potem uczestnicy spotkania połamali się opłatkiem i składali sobie świąteczno-noworoczne życzenia.

Spotkanie zakończyły przyjacielskie rozmowy przy słodkim bufecie.
Z D J Ę C I A
F I L M Y
G A L E R I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
R E K L A M A
Galeria zdjęć do artykułu
Filmy wideo do artykułu
image
Spotkanie świąteczno-noworoczne olsztyńskiej służby zdrowia 2015/2016

»

09-01-2016

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl