Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
Anna Kopacz/d. | 2016-01-16 14:49 | Rozmiar tekstu: A A A

Żołnierze AK zorganizowali spotkanie opłatkowe

Olsztyn24
Spotkanie opłatkowe żołnierzy AK w Olsztynie (fot. Anna Kopacz - wszystkie) | Więcej zdjęć »
Dzisiejszego (16.01) ranka w bursie Zespołu Szkół Budowlanych w Olsztynie, miało miejsce uroczyste spotkanie opłatkowe Zarządu Okręgu Warmińsko-Mazurskiego Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej. Nie bez przyczyny na miejsce spotkania wybrano olsztyńską „Budowlankę” - żołnierze Armii Krajowej są jej patronami.

Prowadzeniem spotkania zajął się Ireneusz Hurinowicz, prezes Miejskiego Związku AK w Olsztynie. Na tak wyjątkową uroczystość przybyli m.in. arcybiskup senior Edmund Piszcz, prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz, prezes ZOWM Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej Maciej Prażmo i przedstawiciele ZSB: dyrektor szkoły Anida Samoraj oraz zastępca dyrektora do spraw bursy Małgorzata Puchalska, którzy w kilku zdaniach przemówili do zgromadzonych gości i złożyli noworoczne życzenia.

Korzystając z okazji, prezydent miasta wręczył certyfikaty dwóm osobom, które nie uczestniczyły w maju ubiegłego roku w Gali Olsztyniacy 1945, zorganizowanej przez Warmińsko-Mazurski Sejmik Osób Niepełnosprawnych w Olsztynie.
R E K L A M A
banner
Dzisiejszy dzień to także wyjątkowa chwila dla Bartłomieja Drzewieckiego, studenta I roku historii Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie, który otrzymał legitymację Nadzwyczajnego Członka AK. Podziękowania otrzymały także osoby wspierające budowę pomnika poświęconego Żołnierzom AK.

Po zakończeniu części oficjalnej i podzieleniu się opłatkiem, uczestnicy spotkania zasiedli do tradycyjnego świątecznego posiłku. Uroczystość umiliły muzyczne występy młodzieży.

Z D J Ę C I A
F I L M Y
G A L E R I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Galeria zdjęć do artykułu
Filmy wideo do artykułu
image
Spotkanie opłatkowe żołnierzy Armii Krajowej w ZSB w Olsztynie

»

16-01-2016

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl