Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
D. | 2016-01-22 12:41 | Rozmiar tekstu: A A A

Obchody 153. rocznicy wybuchu Powstania Styczniowego odbyły się na Placu Solidarności

Olsztyn24
Pod Pomnikiem Wolności Ojczyzny złożono kwiaty i zapalono znicze | Więcej zdjęć »
Dzisiaj (22.01) Polska obchodzi 153. rocznicę wybuchu Powstania Styczniowego. Z tej okazji na Placu Solidarności Warmińsko-Mazurski Urząd Wojewódzki, Kuratorium Oświaty, Wojewódzki Sztab Wojskowy, Dowódca Garnizonu Olsztyn, Ruch Społeczny im. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego oraz środowiska patriotyczne Olsztyna zorganizowały obchody upamiętniające tę rocznicę.

W programie obchodów znalazł się wykład prof. UWM Selima Chazbijewicza „Powstanie Styczniowe 1863 roku jako przykład polskiego patriotyzmu”, który wygłosił w Urzędzie Wojewódzkim oraz zgromadzenie na Placu Solidarności, gdzie do uczestników spotkania przemówił wojewoda warmińsko-mazurski Artur Chojecki, następnie zaś organizatorzy i zaproszeni goście złożyli pod Pomnikiem Wolności Ojczyzny kwiaty i zapalili znicze.

Drugą część obchodów zaplanowano na niedzielę (24.01) na Jarotach. Rozpoczną się one o godzinie 11.30 mszą w kościele pw. Bogurodzicy Dziewicy Matki Kościoła (ul. Jarocka 1) w intencji Powstańców Styczniowych i wszystkich walczących o wolność Ojczyzny. Następnie (godz.12.30) odbędzie się uroczystość przy obelisku na ul. Jarockiej upamiętniającym aresztowanie Wojciecha Kętrzyńskiego. Ostatnim punktem obchodów będzie występ Chóru Parafii Bogurodzicy Dziewicy Matki Kościoła, który rozpocznie się o godzinie 13.00.
R E K L A M A
banner
Z D J Ę C I A
F I L M Y
G A L E R I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Galeria zdjęć do artykułu
Filmy wideo do artykułu
image
153. rocznica wybuchu Powstania Styczniowego w Olsztynie

»

22-01-2016

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl