Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email wb | 2016-01-23 00:40 | Rozmiar tekstu: A A A

Podsumowania minionego roku i wręczenie statuetek św. Jakuba podczas Noworocznego Spotkania Prezydenta

Olsztyn24
Laureaci Statuetek Św. Jakuba | Więcej zdjęć »
Tradycją w Olsztynie są Noworoczne Spotkania Prezydenta z mieszkańcami miasta i uroczystość wręczenia statuetek Św. Jakuba najbardziej zasłużonym dla miasta osobom, firmom i instytucjom. Tegoroczne galowe spotkanie odbyło się w piątkowy (22.01) wieczór w Centrum Konferencyjno-Szkoleniowym UWM.

Pierwsza część spotkania poświęcona była podsumowaniu roku 2015. W tej części uczestnicy spotkania mogli zobaczyć film przypominający najważniejsze wydarzenia minionego roku. Tematem nr 1 był powrót tramwajów na olsztyńskie ulice. Sporo było też o zagospodarowaniu brzegów Jeziora Krzywego, innych miejskich inwestycjach i imprezach. W tej części sprawozdanie z działalności władz miasta w 2015 roku złożył prezydent Piotr Grzymowicz, głos zabrała także przewodnicząca Rady Miasta Olsztyna Halina Ciunel.

Do przekazanych przez prezydenta i przewodniczącą Rady Miasta życzeń noworocznych dla mieszkańców miasta dołączył się członek zarządu województwa warmińsko-mazurskiego Marcin Kuchciński. Odczytany został także list wojewody warmińsko-mazurskiego Artura Chojeckiego.
R E K L A M A
banner
Druga część gali to wręczenie najważniejszych w mieście wyróżnień - statuetek św. Jakuba. W tym roku prezydent przyznał sześć takich wyróżnień. Otrzymali je:

» w dziedzinie kultury: Teatrzyk Piosenki Satyrycznej „Czyści jak Łza” - kabaret z Olsztyna, założony w 1975 r., w minionym roku świętujący jubileusz 30-lecia działóalności,

» w dziedzinie nauka: prof. sztuk muzycznych Benedykt Błoński - dziekan Wydziału Sztuki UWM w Olsztynie,

» w dziedzinie sport: Joanna Jędrzejczyk - utytułowana zawodniczka muay thai, kick-boxingu oraz mieszanych sztuk walki,

» w dziedzinie gospodarka: firma ZORTRAX - producent drukarek 3D i materiałów do druku służących do zaawansowanego prototypowania dla projektantów, inżynierów i przemysłu,

» w dziedzinie działalność pozarządowa: Marianna Kunikowska - od 2000 roku prezes istniejącego od 1994 roku Olsztyńskiego Towarzystwa Amazonki,

» w dziedzinie za szczególne zasługi dla Olsztyna: Dżus GK Architekci s.c. - firma, która zaprojektowała zagospodarowanie plaży miejskiej przy ul. Jeziornej, projekt był wielokrotnie wyrózniany w kraju i za granicą.

Oficjalną część gali zakończył koncert Alicji Majewskiej i Włodzimierza Korcza.

Po gali prezydent Piotr Grzymowicz wygłosił noworoczny toast i zaprosił uczestników spotkania na słodki poczęstunek i rozmowy przy lampce szampana.

Więcej o przebiegu spotkania na naszych zdjęciach i filmach.
Z D J Ę C I A
F I L M Y
G A L E R I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
R E K L A M A
Galeria zdjęć do artykułu
Filmy wideo do artykułu
image
Spotkanie Noworoczne Prezydenta Olsztyna 2016 (1)

»

22-01-2016

image
Spotkanie Noworoczne Prezydenta Olsztyna 2016 (2)

»

22-01-2016

image
Spotkanie Noworoczne Prezydenta Olsztyna 2016 (3)

»

22-01-2016

image
Spotkanie Noworoczne Prezydenta Olsztyna 2016 (4)

»

22-01-2016

image
Spotkanie Noworoczne Prezydenta Olsztyna 2016 (5)

»

23-01-2016

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl