Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
wb | 2016-01-27 17:33 | Rozmiar tekstu: A A A

Dzisiaj święto pracowników urzędów pracy

Olsztyn24
Konferencja z okazji Dnia Pracownika Publicznych Służb Zatrudnienia odbyła się w olsztyńskiej filharmonii | Więcej zdjęć »
Dziewiećdziesiąt siedem lat temu, 27 stycznia 1919 roku, Naczelnik Państwa Józef Piłsudski podpisał dekret o organizacji urzędów pośrednictwa pracy. Na pamiątkę tego wydarzenia, decyzją Sejmu, od 2010 roku dzień 27 stycznia jest Dniem Publicznych Służb Zatrudnienia, a ujmując prościej - świętem pracowników urzędów pracy.

Z okazji przypadającego dziś (27.01) święta, Wojewódzki Urząd Pracy w Olsztynie, kierowany przez Zdzisława Szczepkowskiego, wspierany przez Samorząd Województwa, zorganizował w Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej w Olsztynie uroczystą konferencję. W konferencji udział wzięli wojewoda warmińsko-mazurski Artur Chojecki i wicemarszałek województwa warmińsko-mazurskiego Miron Sycz, ale przede wszystkim pracownicy wojewódzkiego i powiatowych urzędów pracy z województwa warmińsko-mazurskiego. Uroczystość wypełniły przede wszystkim odznaczenia, nagrody i wyróżnienia.

Jako pierwsze zostały wręczone nadane przez Prezydenta RP Srebrne Medale za Długoletnią Służbę. Te odznaczenia wojewoda przypiął na piersi pracownic Wojewódzkiego Urzędu Pracy: Dominiki Marii Markowskiej i Barbary Welenc.
R E K L A M A
banner
Blok wyróżnień rozpoczęło wręczenie Statuetek Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego dla wyróżniających się urzędów pracy, za szczególne osiągnięcia w zakresie łagodzenia skutków bezrobocia oraz aktywizacji zawodowej w roku 2015. Statuetkę pierwszego stopnia odebrał dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Nowym Mieście Lubawskim. Statuetkę drugiego stopnia zdobył Powiatowy Urząd Pracy w Nidzicy, zaś statuetkę trzeciego stopnia przyznano Powiatowemu Urzędowi Pracy w Iławie.

Dla wyróżniających się pracowników urzędów pracy marszałek przygotował nagrody pieniężne i dyplomy. Podczas uroczystości wręczono 10 nagród pieniężnych i 21 dyplomów.

Ważnym punktem konferencji było też wręczenie przez wicemarszałka Sycza aktów powołania członkom Wojewódzkiej Rady Rynku Pracy, która zastąpiła wygaszoną przez Sejm w grudniu ubiegłego roku Wojewódzką Radę Zatrudnienia. Do tego nowego organu opiniodawczo-doradczego marszałka województwa powołani zostali:

» Miron Sycz - wicemarszałek województwa,
» Małgorzata Chyziak - starosta olsztyński,
» Anna Organiściak-Krzykowska - prodziekan Wydziału Nauk Ekonomicznych UWm w Olsztynie,
» Jarosław Szunejko - OPZZ, który został przewodniczącym rady,
» Stanisław Kowalczyk - OPZZ,
» Józef Dziki - NSZZ Solidarność Region Warmińsko-Mazurski,
» Grzegorz Adamowicz - NSZZ Solidarność Region Elbląski,
» Grzegorz Paciulian - Forum Związków Zawodowych,
» Edward Pitura - Forum Związków Zawodowych,
» Wiesław Łubiński - kanclerz Olsztyńskiej Loży BCC,
» Andrzej Ryński - reprezentant Pracodawców RP,
» Grzegorz Sowul - reprezentant PKPP Lewiatan,
» Antoni Górski - prezes Izby Rzemiosła i Przedsiębiorczości,
» Marek Kuźniewski - przedstawiciel Izby Rolniczej,
» Wiesław Domian - prezes Związku Rolników, Kółek i Organizacji Rolniczych,
» Zofia Borowska - przewodnicząca Rady Organizacji Pozarządowych Województwa Warmińsko-Mazurskiego,
» Krystyna Janik - prezes Stowarzyszenia Bezrobotnych „Jesteś-my” w Giżycku,
» Andrzej Jurkian - przedstawiciel WMSON.

Uczestnicy konferencji mogli też wysłuchać interesującego wykładu dr. hab. Marka Sokołowskiego, prof. UWM w Olsztynie, zatytułowanego „Konsekwencje przemian demograficznych a uwarunkowania rynku pracy. Perspektywa polska i europejska”, wskazującego na zagrożenia dla polskiego rynku pracy wynikające ze znikomego przyrostu naturalnego i wydłużania się życia ludzkiego, a także zastępowania pracy ludzkiej maszynami.
Z D J Ę C I A
F I L M Y
G A L E R I A
UWAGA: W związku z wprowadzeniem do polskiego porządku prawnego z dniem 25 maja Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. nr 2016/679 (RODO) informujemy, że wyłączyliśmy możliwość komentowania artykułów w serwisie Olsztyn24. Wszystkie dotychczasowe komentarze wraz z danymi osobowymi komentujących - zostaną usunięte.
Osoby chcące wypowiedzieć się na prezentowane na naszych łamach tematy zapraszamy do komentowania na naszym profilu facebookowym oraz kanale YouTube.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Galeria zdjęć do artykułu
Filmy wideo do artykułu
image galeria
Dzień Pracownika Publicznych Służb Zatrudnienia 2016 w Olsztynie (1)

27-01-2016

image galeria
Dzień Pracownika Publicznych Służb Zatrudnienia 2016 w Olsztynie (2)

27-01-2016

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl