Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
inf. pras. | 2016-01-28 22:36 | Rozmiar tekstu: A A A

Miasto udostępnia za darmo worki do segregacji popiołu

Olsztyn24
 W Olsztynie jest 7500 domków
Około pięciu procent wszystkich właścicieli domków jednorodzinnych zadeklarowało segregowanie popiołu. Tak wynika z najnowszych danych Wydziału Środowiska Urzędu Miasta Olsztyna. Tymczasem od 19 grudnia obowiązuje w naszym mieście przepis, według którego popiół należy zbierać do oddzielnych pojemników.

- Do dziś otrzymaliśmy 360 zgłoszeń od właścicieli domków jednorodzinnych i 213 zgłoszeń od administratorów kamienic, które nie są podłączone do miejskiej sieci ciepłowniczej - precyzuje Ewa Łukasik-Błażejewicz, kierownik Referatu Gospodarki Odpadami Komunalnymi w ratuszowym Wydziale Środowiska. - Tymczasem według map geodezyjnych w naszym mieście jest 7 500 domków. Nie wiemy ile z nich może mieć potrzebę korzystania z takich worków, ale jeśli nawet założymy, że jest to jedna trzecia, to liczba uprawnionych gospodarstw wynosi 2 500.

I dlatego urzędnicy czekają na kolejne zgłoszenia od mieszkańców. Deklarację można wypełnić w Wydziale Środowiska Urzędu Miasta, przy ul. Wyzwolenia 30 (pok. 12 i 17) oraz w siedzibie firmy Remondis, przy ul. Partyzantów 3.
R E K L A M A
banner
- Zarówno przekazanie worków, jak i odbiór popiołu jest bezpłatny - zaznacza Zdzisław Zdanowski, dyrektor Wydziału Środowiska Urzędu Miasta Olsztyna. - Wystarczy tylko raz zadeklarować nam taką potrzebę, a my zadbamy o to by później dostarczać je na identycznych zasadach, jak w przypadku selektywnej zbiórki innych odpadów.

Mieszkańcy domków jednorodzinnych, w których powstaje popiół, powinni wypełnić odpowiedni wniosek i złożyć go w Urzędzie Miasta lub poprzez ePuap. W przypadku nieruchomości wielorodzinnych, zadbają o to administratorzy. Co ważne - stawki za odbiór odpadów pozostają bez zmian.

Selektywna zbiórka popiołu jest konieczna i wynika z technologii stosowanej w Zakładzie Unieszkodliwiania Odpadów Komunalnych. Sprawniej będzie można zagospodarować odpady trafiające do instalacji przy ul. Lubelskiej, wydłużona zostanie żywotność urządzeń tam pracujących, w końcu hale będą mniej zapylone, przez co zredukowane zostaną zagrożenia pożarowe.
Komentarze [1]
~Tomek / 2016-01-29 09:25
Na ul. Lipowej zalegają worki z popiołem. Tylko Remondis jakoś nie ma czasu ich zabrać. Pomimo naszych interwencji. My segregujemy, składamy do odpowiednich worków, wypełniamy deklaracje, a popiół zalega na ulicy. Trzeba chyba to wrzucić do ogólnego śmietnika i niech się martwi Remondis, skoro nie po drodze im z popiołem...
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl