Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
wb | 2015-10-22 16:37 | Rozmiar tekstu: A A A

ZUOK uroczyście otwarty!

Olsztyn24
Uroczystość otwarcia ZUOK w Olsztynie | Więcej zdjęć »
Dzisiaj (22.10) oficjalnie dobiegła końca budowa jednej z największych inwestycji ostatnich lat w Olsztynie - Zakładu Unieszkodliwiania Odpadów Komunalnych przy ul. Lubelskiej. Na znak zakończenia inwestycji, w niebo poszybowało kilkadziesiąt zielonych baloników, wypuszczonych przez uczestników uroczystości otwarcia ZUOK.

Na otwarcie nowego zakładu, który ma rozwiązać problem z odpadami komunalnymi Olsztyna i 36. innych gmin Warmii i Mazur, przyjechało kilkadziesiąt osób - od pomysłodawców, przez dysponentów środków finansowych, projektantów, budowniczych i nadzorujących inwestycję, po wójtów, burmistrzów i radnych z gmin uczestniczących w projekcie. Nie zabrakło również parlamentarzystów, którzy - jak na czas kampanii wyborczej przystało - również licznie przybyli do nowego obiektu. Gości zasłużonych dla inwestycji było tak dużo, że prezes olsztyńskiego Zakładu Gospodarki Odpadami Komunalnymi Adam Sierzputowski potrzebował na ich powitanie ponad pół godziny, a i tak przygotowanej na dzisiejszą uroczystość listy gości nie wyczerpał.

Czas „żużyty” przez prezesa Sierzputowskiego znacznie ograniczył listę pozostałych mówców. Do mikrofonu dostali się więc tylko prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz, jako gospodarz uroczystości i lider wśród włodarzy gmin uczestniczących w projekcie, oraz marszałek województwa warmińsko-mazurskiego Gustaw Marek Brzezin. Znalazła się też chwila na przekazanie prezesowi ZGOK gratulacji od dyrekcji Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska w Olsztynie, a poza programem mikrofon „zawłaszczyli” jeszcze nieliczni samorządowcy i przedstawiciele wykonawcy inwestycji. Oficjalną cześć uroczystości zakończyło wypuszczenie zielonych baloników, co dzisiaj zastąpiło zwyczajowe przecięcie wstęgi.
R E K L A M A
banner
Potem kilkadziesiąt osób zdecydowało się na zwiedzenie nowego zakładu. W planie na dzisiaj była jeszcze konferencja w Olsztyńskim Parku Naukowo-Technologicznym z wystąpieniami prelegentów i filmem dokumentalnym dotyczącym powstania ZUOK.
Z D J Ę C I A
F I L M Y
Komentarze [1]
~MK / 2015-10-23 09:58
Właśnie, w Olsztyńskim Parku Naukowo-Technologicznym odbyła się konferencja poprzedzona świetnym filmem dokumentującym budowę ZUOK pt. "Energia natury" - autorstwa Janusza i Rafała Ulatowskich.
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Filmy wideo do artykułu
image
Adam Sierzputowski i przygotowaniu ZUOK w Olsztynie do rozpoczęcia działalności

»

22-10-2015

image
Otwarcie Zakładu Unieszkodliwiania Odpadów Komunalnych w Olsztynie

»

22-10-2015

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl