Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
inf. pras. | 2016-01-30 17:46 | Rozmiar tekstu: A A A

Ratusz wspiera przedsiębiorczość

Olsztyn24
Biuro Obsługi Klienta Urzędu Miasta Olsztyna
Dyżury specjalistów i szkolenia dla przyszłych przedsiębiorców – to propozycja Urzędu Miasta i Fundacji Twoja Inicjatywa. Poradnia ruszy na początku lutego.

Miasto podpisało z fundacją list intencyjny, dotyczący współpracy w zakresie promocji przedsiębiorczości. Najważniejsza będzie pomoc przy zakładaniu i rejestracji firm oraz szkolenia dla tych, którzy chcieliby spróbować sił w prowadzeniu swego biznesu. Nie zabraknie także spotkań z już działającymi przedsiębiorcami, konferencji i sympozjów.

- Celem nawiązania współpracy z fundacją jest szeroko rozumiane wsparcie rozwoju przedsiębiorczości w naszym mieście - mówi Agnieszka Szczyglińska-Szuchnik, kierownik ds. promocji gospodarczej i obsługi inwestora w Urzędzie Miasta Olsztyna. - Jest to kolejny krok w kierunku wspierania sektora małych i średnich przedsiębiorstw. W maju zeszłego roku otworzyliśmy punkt bezpłatnej pomocy doradczej Krajowej Izby Doradców Podatkowych, a punkt Fundacji Twoja Inicjatywa jest rozszerzeniem i uzupełnieniem bezpłatnej oferty doradczej.

W Biurze Obsługi Klienta Urzędu Miasta działać będzie stanowisko, przy którym dyżurować będą doradcy. Spotkać ich będzie można dwa razy w tygodniu – we wtorki (od 8.00 do 10.00) i w czwartki (13.30-15.30). Pierwszy dyżur 2 lutego.
R E K L A M A
banner
- Doradcy Fundacji Twoja Inicjatywa będą doradzać między innymi z zakresu wypełniania wniosków CEIDG, doboru PKD, wyboru odpowiedniej formy opodatkowania, optymalizacji podatkowej, księgowości, źródeł finansowania własnego biznesu oraz wielu innych kwestii prawno-finansowych - dodaje Agnieszka Szczyglińska-Szuchnik.

W Olsztynie na koniec III kwartału 2015 r. zarejestrowanych było 23,1 tys. firm, z czego 99,8% należało do sektora MŚP. Współpraca w ramach porozumienia z Fundacją Twoja Inicjatywa będzie kontynuowania przynajmniej do końca 2016 roku. W tym czasie zostaną również zrealizowane cztery bezpłatne szkolenia dla przedsiębiorców. Pierwsze odbędzie się 15 marca o godzinie 16.00 w sali 219 Urzędu Miasta.

Więcej informacji i zapisy na szkolenia na stronie internetowej www.twoja-inicjatywa.pl

UWAGA: W związku z wprowadzeniem do polskiego porządku prawnego z dniem 25 maja Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. nr 2016/679 (RODO) informujemy, że wyłączyliśmy możliwość komentowania artykułów w serwisie Olsztyn24. Wszystkie dotychczasowe komentarze wraz z danymi osobowymi komentujących - zostaną usunięte.
Osoby chcące wypowiedzieć się na prezentowane na naszych łamach tematy zapraszamy do komentowania na naszym profilu facebookowym oraz kanale YouTube.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl