Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
Henryk Nikonor | 2016-02-03 14:57 | Rozmiar tekstu: A A A

Jasełka z Piecek w Mrągowie

Olsztyn24
Jasełka w Mrągowie (fot. Henryk Nikonor - wszystkie) | Więcej zdjęć »
W minioną niedzielę (31.01) w kościele św. Rafała Kalinowskiego w Mrągowie grupa seniorów z Piecek przedstawiła Jasełka zatytułowane „Wieczór Wigilijny”.

Ta muzykalno-aktorska grupa jest Amatorskim Zespołem Teatralnym pod nazwą „Iskierka Nadziei”, która działa w Domu Kultury w Pieckach i świetlicy GOPS.

Członkami są seniorzy zrzeszeni w stowarzyszeniu Dzieci Wojny w Polsce, Oddział Mrągowo, działającym przy Zarządzie Gminy Piecki. Zespół działa od 5 lat i wystąpił już ok. 190 razy podczas gal, spektakli, pikników, uroczystości patriotycznych, świątecznych i okolicznościowych. Wspólnie z grupą występują także uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Pieckach oraz ks. Antoni Miciński. Gościem honorowym wydarzenia była Agnieszka Kurczewska - wójt Gminy Piecki.

W przedstawieniu wystąpili: Aniołki - Róża Kurczewska i Łucja Anielska, Solistka - Władysława Samsel, Narrator - Maria Pietrzykowska, Ojciec - Władysław Chrostek, Matka - Maria Krawczyk, Dziecko - Krystyna Gleba, Siostra - Gienia Kowalczyk, Szwagier - Gienio Burcz, Św. Józef - Tadeusz Kowalczyk, Matka Boska - Ania Gołaś, Żebrak - Józek Kwaczko.
R E K L A M A
banner
Za opracowanie muzyczne odpowiadał Stanisław Czejdo, zaś autorką scenariusza była Zofia Chrostek.

Seniorzy z zespołu występują przed szeroką publicznością wielu miast i wsi, aktywnie, z radością i uśmiechem spędzają jesień życia. Poprzez swą działalność promują przepiękną Gminę Piecki.

Obecni w kościele, na czele z ks. proboszczem Robertem Kaniowskim, bardzo gorąco podziękowali wspaniałym artystom. Po występie odbyło się spotkanie w świetlicy parafialnej przy gorącej herbacie.

Z D J Ę C I A
Komentarze [1]
~Mrągowianka / 2016-02-07 23:22
Bardzo mi się podobało, była to prawdziwa katecheza! Aniołki cudowne...Pozdrawiam
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl