Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
inf. pras. | 2016-02-05 20:14 | Rozmiar tekstu: A A A

Rośnie popularność porad prawnych udzielanych olsztynianom

Olsztyn24
 
Mija miesiąc, odkąd olsztynianie mogą skorzystać z darmowych porad prawnych. Do specjalnie przygotowanych lokali zagląda coraz więcej osób.

Choć początkowo zainteresowanie nie było największe, z każdym dniem liczba porad rośnie. Teraz punkty zlokalizowane w Olsztynie odwiedza co najmniej kilka osób dziennie.

- Wydaje mi się, że mieszkańcy nie byli świadomi możliwości uzyskania takiej pomocy - uważa radca prawny Beata Szczudłowska. - Jeszcze niedawno przychodziły pojedyncze osoby, teraz dyżury są coraz bardziej wypełnione. Doskonale zaczyna działać tzw. poczta pantoflowa.
R E K L A M A
banner
Jak przyznają dyżurujący prawnicy - spora liczba interesantów, którzy przychodzą do bezpłatnej poradni, nie może uzyskać pomocy ze względu na ustawowe ograniczenia. O tym, kto może skorzystać z pomocy specjalistów, gdzie mieszczą się punkty porad i w jakich godzinach działają, można przeczytać w Biuletynie Informacji Publicznej Urzędu Miasta.

Należy też pamiętać, że prawnicy nie udzielają porad dotyczących wszystkich dziedzin. Wyłączone z bezpłatnej pomocy są m.in. przepisy gospodarcze i celne.

- Nie sposób jednoznacznie powiedzieć, z jakimi problemami olsztynianie zgłaszają się najczęściej - przyznaje radca Szczudłowska. - Na pewno sporo pytań dotyczy problemów z zakresu prawa cywilnego. Wątpliwości budzą przepisy majątkowe, alimentacyjne, spadkowe.

Bezpłatne poradnie prawne w Olsztynie udzielane są od 4 stycznia.
UWAGA: W związku z wprowadzeniem do polskiego porządku prawnego z dniem 25 maja Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. nr 2016/679 (RODO) informujemy, że wyłączyliśmy możliwość komentowania artykułów w serwisie Olsztyn24. Wszystkie dotychczasowe komentarze wraz z danymi osobowymi komentujących - zostaną usunięte.
Osoby chcące wypowiedzieć się na prezentowane na naszych łamach tematy zapraszamy do komentowania na naszym profilu facebookowym oraz kanale YouTube.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl