Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
wb | 2016-02-06 16:55 | Rozmiar tekstu: A A A

Zimowy Bal Przebierańców zakończył Ferie w Jakubowie

Olsztyn24
Zimowy Bal Przebierańców Stowarzyszenia „Nasze Jakubowo” | Więcej zdjęć »
Na zimowy bal przebierańców zaprosiło dziś (6.02) do CEiIK-u Stowarzyszenie „Nasze Jakubowo”. Impreza była podsumowaniem dwutygodniowych zajęć dla dzieci i młodzieży zorganizowanych przez stowarzyszenie na czas tegorocznych zimowych ferii.

- Ferie dla dzieci nasze stowarzyszenie zorganizowało po raz pierwszy - mówi Zdzisława Łukaszewska, prezes Stowarzyszenia „Nasze Jakubowo”. - To był „strzał w dziesiątkę”, bo przez 10 dni na nasze imprezy przychodziło przeciętnie kilkanaścioro dzieci. W każdy dzień była inna grupka, ale dzieci szybko się integrowały i super się bawiły. Największym dla mnie podziękowaniem za zorganizowanie tych ferii były słowa jednej z babć, że przez cztery godziny jej wnuczek był oderwany od komputera!

Zajęcia trwały przez dwa tygodni ferii, od poniedziałku do piątku, codziennie po 4 godziny. W pierwszym tygodniu zajęcia prowadzone były przez dr Jadwigę Cyganiuk z Olsztyńskiej Szkoły Wyższej im. Józefa Rusieckiego pod hasłem „Zabawy sportowe fair play”.
R E K L A M A
banner
- Wtedy była jeszcze zima, dzieci chodziły do lasu, lepiły bałwana, grały w piłkę na śniegu, tropiły ślady w lesie, ale bawiły się też w CEiIK-u, gdzie mieliśmy naszą bazę - opowiada Zdzisława Łukaszewska. - W drugim tygodniu ferii zajęcia prowadziła dr Joanna Żyngiel, również z OSW. To były głównie zajęcia plastyczne. Nauczycieli akademickich wspomagali studenci z OSW, którzy przy okazji odbyli swoje praktyki studenckie. Każdy więc miał jakąś korzyść z udziału w naszych imprezach.

W zajęciach zorganizowanych przez „Nasze Jakubowo” brały udział przede wszystkim dzieci z Zatorza, ale nie tylko. Jeden z uczestników przyjeżdżał codziennie do CEiIK-u aż z Gutkowa.

W planie dzisiejszego balu, oprócz tańców w karnawałowych przebraniach, były przeróżne gry i zabawy. Planowano także rozegranie biegu po Parku Jakubowo, konkurs wiedzy o Parku Jakubowo i konkurs ekologiczny, a także koncert „Pracowni Piosenki” z olsztyńskiego Pałacu Młodzieży. Można było też pojeździć na koniu z gospodarstwa Janusza Kojrysa. Dla ciała organizatorzy przygotowali słodkości i napoje.

Z D J Ę C I A
F I L M Y
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Filmy wideo do artykułu
image galeria
Zimowy Bal Przebierańców w Olsztynie

06-02-2016

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl