Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
D. | 2016-02-11 12:00 | Rozmiar tekstu: A A A

Wiersz „Zapamiętane” Kazimierza Brakonieckiego kolejną pozycją w serii „Trilinguis”

Olsztyn24
Spotkanie odbyło się w Starym Ratuszu WBP | Więcej zdjęć »
W Starym Ratuszu Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Olsztynie miała wczoraj (10.02) miejsce promocja serii wydawniczej WBP „Trilinguis” - Kazimierz Brakoniecki „Zapamiętane”.

Seria „Trilinguis” to pomysł WBP na promocję olsztyńskich poetów oraz prezentację tłumaczy z różnych krajów, którzy mają znaczny wkład w upowszechnianie polskiej poezji za granicą i rozwój międzynarodowej współpracy kulturalnej.

Na trzecią pozycję w ramach serii WBP wybrała wiersz „Zapamiętane” Kazimierza Brakonieckiego, który został opublikowany w języku polskim, niemieckim i francuskim. Tłumaczenia na niemiecki dokonał Winfried Lipscher, a na francuski – Frédérique Laurent. 
R E K L A M A
banner
Ta niezwykła publikacja powstała w Pracowni Starych Technik Drukarskich WBP. Wykonali ją pracownicy biblioteki: Iwona Bolińska-Walendzik i Marek Gardzielewski.

Utwór Kazimierza Brakonieckiego wydrukowano techniką wypukłodruku. Całości dopełnia subtelne tłoczenie na okładce charakteryzujące serię. To bibliofilski rarytas, wydany w nakładzie 150 ręcznie numerowanych egzemplarzy.

Więcej informacji na temat wiersza, jego genezy i samej publikacji dostępnych jest w zapisie wideo wczorajszego spotkania. Zapraszamy do zapoznania się z nim. 

******

Kazimierz Brakoniecki - poeta, eseista, krytyk literacki, redaktor, tłumacz literatury francuskiej Bretanii, autor antologii literackich, 30 książek poetyckich, eseistycznych, autobiograficznych, animator kultury, kurator wystaw plastycznych.

Współzałożyciel i współtwórca olsztyńskiego stowarzyszenia Wspólnota Kulturowa „Borussia” (1990) oraz Fundacji „Borussia” (2006), pomysłodawca i współzałożyciel Olsztyńskiego Stowarzyszenia Przyjaciół Bretanii i Francji „Amitié”. Współzałożyciel i pierwszy redaktor naczelny pisma „Borussia. Kultura. Historia. Literatura” w latach 1991-1997. Od 2014 ponownie red. naczelny Borussii.

Wielokrotnie nagradzany za działalność kulturalną i twórczość literacką. W 2015 r. świętował 40-lecie pracy twórczej.

Z D J Ę C I A
F I L M Y
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Filmy wideo do artykułu
image galeria
Promocja trzeciej pozycji serii wydawniczej WBP - „Trilinguis”

11-02-2016

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl