Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
inf. pras. | 2016-02-11 13:30 | Rozmiar tekstu: A A A

Ambasador Czech spotkał się z marszałkiem

Olsztyn24
Ambasador Jakub Karfik (fot. UM - wszystkie) | Więcej zdjęć »
Marszałek Gustaw Marek Brzezin spotkał się dzisiaj (11.02) z ambasadorem nadzwyczajnym i pełnomocnym Republiki Czeskiej w RP Jakubem Karfikiem.

To już kolejny pobyt ambasadora na Warmii i Mazurach. Jakub Karfik niezmiennie zachwyca się atrakcyjnością naszego regionu. Jak powiedział, cieszy go rosnące zainteresowanie turystyczne „Krainą Tysiąca Jezior” wśród Czechów.

Warmia i Mazury skutecznie urzekają pięknem i gościnnością – potwierdził marszałek Gustaw Marek Brzezin. – Ale charakteryzujemy się również otwartością do współpracy zarówno na szczeblach samorządowych, jak i biznesowych, zwłaszcza na polu naszych inteligentnych specjalizacji – przemysłu drzewnego, ekonomii wody i produkcji naturalnej żywności.
R E K L A M A
banner
Ambasador Karfik wyraził dbałość o przyciąganie czeskich inwestorów do województwa warmińsko-mazurskiego. Zauważył, że otwarcie Portu Lotniczego Olsztyn-Mazury zbliży nas do Europy. Goście szczególnie zainteresowani byli ochroną środowiska, zwłaszcza w dziedzinie odnawialnych źródeł energii.

Ambasadorowi towarzyszyli: radca ambasady Petr Maryška, Jaromír Pečonka, dyrektor generalny firmy Eco Wind Construction S.A., oraz Bohdana Horáčková, dyrektor generalny CEZ Polska.

W planach dzisiejszej wizyty ambasadora w Olsztynie ujęto również spotkanie z prezydentem miasta oraz wojewodą warmińsko-mazurskim.

Z D J Ę C I A
UWAGA: W związku z wprowadzeniem do polskiego porządku prawnego z dniem 25 maja Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. nr 2016/679 (RODO) informujemy, że wyłączyliśmy możliwość komentowania artykułów w serwisie Olsztyn24. Wszystkie dotychczasowe komentarze wraz z danymi osobowymi komentujących - zostaną usunięte.
Osoby chcące wypowiedzieć się na prezentowane na naszych łamach tematy zapraszamy do komentowania na naszym profilu facebookowym oraz kanale YouTube.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl