Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
wb | 2016-02-11 16:05 | Rozmiar tekstu: A A A

W szpitalu pulmonologicznym obchodzono Światowy Dzień Chorego

Olsztyn24
Obchody Światowego Dnia Chorego w szpitalu pulmonologicznym w Olsztynie | Więcej zdjęć »
Jak co roku, w Samodzielnym Publicznym Zespole Gruźlicy i Chorób Płuc obchodzono dziś (11.02) Światowy Dzień Chorego. Ksiądz arcybiskup senior Edmund Piszcz odprawił mszę świętą w szpitalnej kaplicy, a następnie odwiedził chorych leczących się szpitalu, udzielając im błogosławieństwa. Arcybiskupowi towarzyszyli członkowie kierownictwa szpitala pulmonologicznego, z dyrektor szpitala Ireną Petryną na czele, którzy złożyli pacjentom życzenia z okazji ich święta, a także obdarowali jabłkami i owocowymi sokami. Na popołudnie w szpitalu zaplanowano również koncert dla pacjentów i ich rodzin w wykonaniu Waleriana Ostrowskiego.

W tym roku Światowy Dzień Chorego obchodzony jest po raz 24. Święto ustanowił Jan Paweł II w liście do ówczesnego przewodniczącego Papieskiej Rady ds. Duszpasterstwa Służby Zdrowia kard. Fiorenzo Algeliniego z 13 maja 1994 r. Papież wyznaczył obchody tego dnia na 11 lutego, gdy kościół katolicki wspomina pierwsze objawienie Maryi w Lourdes.

Ustanowienie Światowego Dnia Chorego było swoistym wezwaniem Jana Pawła II, aby poświęcić jeden dzień w roku modlitwie, refleksji i dostrzeżeniu miejsca tych, którzy cierpią na duszy i ciele. Papież ustanawiając Światowy Dzień Chorego zaznaczył, że „ma on na celu uwrażliwienie Ludu Bożego i - w konsekwencji - wielu katolickich instytucji działających na rzecz służby zdrowia oraz społeczności świeckiej na konieczność zapewnienia lepszej opieki chorym; pomagania chorym w dowartościowaniu cierpienia na płaszczyźnie ludzkiej, a przede wszystkim na płaszczyźnie nadprzyrodzonej; włączenie w duszpasterstwo służby zdrowia wspólnot chrześcijańskich, rodzin zakonnych, popieranie coraz cenniejszego zaangażowania wolontariatu...
R E K L A M A
banner
Światowe obchody Dnia Chorego odbywają się co roku w którymś z sanktuariów maryjnych na świecie.
Z D J Ę C I A
F I L M Y
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Filmy wideo do artykułu
image
Obchody Światowego Dnia Chorego 2016 w szpitalu pulmonologicznym w Olsztynie

»

11-02-2016

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl