Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
d. | 2016-02-13 13:55 | Rozmiar tekstu: A A A

Mali naukowcy z Olsztyńskiej Akademii Dzieci zebrali się na pierwszym w tym roku spotkaniu

Olsztyn24
Wykład inaugracyjny wygłosiła Aneta Sobiewska | Więcej zdjęć »
Działa już niemal 2,5 roku i budzi ogromne zainteresowanie. Przy Olsztyńskim Planetarium dzieci spotykają się w oryginalnej Akademii pod opieką Polskiej Akademii Nauk i patronatem Prezydenta Olsztyna.

Zaledwie 6-letnia Nadia interesuje się funkcjonowaniem organizmu człowieka. W Olsztyńskiej Akademii Dzieci wystąpiła już z dwoma wykładami. Wygłaszała je z taką swobodą i poczuciem humoru, jakby miała już w tej materii ogromne doświadczenie.

Czy każda czysta woda jest czysta? Nad taką kwestią zastanawiał się Andrzej. Zwrócił uwagę swoich rówieśników na sprawy związane z dbałością o zdrowie, higieną i prawidłowym odżywianiem. Tymczasem Kacper opowiadał o rotacji Słońca. Zresztą, na podstawie własnych obserwacji plam słonecznych, obliczył czas obrotu naszej gwiazdy!
R E K L A M A
banner
To tylko część oryginalnych odczytów, które w niezwykłej akademii wygłosiły do dzieci. Każdy temat wykładu proponują i realizują młodzi uczestnicy.

- Prezentując się przed publicznością, dziecko zdobywa odwagę i przekonanie, że samo może czegoś dokonać, a nawet wiarę w to, że może zmienić świat - przekonuje Joanna Zuśka, koordynator OAD. - Dorośli pomagają dzieciom w kwestiach technicznych i wskazują wiarygodne źródła informacji naukowych. Młodzi studenci-słuchacze akademii zastanawiają się, o czym mogliby przygotować wykład następnym razem. I tak rodzi się kreatywność. Człowiek uczy się przez całe życie - niekoniecznie od starszych, z pewnością od mądrzejszych.

Akademia zaczęła działać w październiku 2013 roku. Spotkania organizowane są cztery razy w roku: w październiku, grudniu, lutym i kwietniu. Rekrutacja zaczyna się 1 września i zazwyczaj wszystkie ze 160 miejsc zostają zajęte w kilka dni. W zajęciach biorą udział dzieci w wieku od 6 do 12 lat.

Pierwsze w tym roku spotkanie Olsztyńskiej Akademii Dzieci odbyło się dzisiaj (13.02) w siedzibie planetarium. Inauguracyjny wykład zatytułowany „Mój świat książek” wygłosiła Agata Sobiewska. Kolejne zaś Anna Szypulska i Weronika Florkowska, Maria Kamińska i Miłosz Kowalik.

Z D J Ę C I A
F I L M Y
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Filmy wideo do artykułu
image
Konferencja Olsztyńskiej Akademii Dzieci

»

14-02-2016

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl