Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
inf. pras. | 2016-02-23 21:48 | Rozmiar tekstu: A A A

Słynne postacie z Warmii na zakładkach

Olsztyn24
Nowe zakładki (fot. UM)
550. rocznica przyłączenia Warmii do Polski jest okazją do przypomnienia historii oraz promocji Olsztyna. Przy okazji powstały oryginalne zakładki do książek.

Odzyskanie Pomorza Gdańskiego wraz z Gdańskiem, Ziemi Chełmińskiej i Michałowskiej oraz przyłączenie Warmii i Powiśla z Żuławami - to jeden ze skutków II pokoju toruńskiego. Najbliższe miesiące to obchody okrągłej rocznicy wydarzenia z 19 października 1466 roku.

Pod koniec poprzedniego roku o świętowaniu 550-ciolecia przyłączenia Warmii do Polski zdecydowali olsztyńscy radni. Poza przypomnieniem dziejów regionu, to świetna szansa na pokazanie dorobku, dziedzictwa kulturowego i duchowego oraz wkładu Warmiaków dla rozwoju Królestwa Polskiego.
R E K L A M A
banner
A warto pamiętać, że z Warmii pochodzi lub mieszkało tu wiele wybitnych postaci. Część z nich miasto przypomina na specjalnych zakładkach do książek, które trafiły do filii Miejskiej Biblioteki Publicznej. Będą także dostępne podczas związanych z obchodami wydarzeń, które finansuje lub współfinansuje Samorząd Olsztyna.

Na zakładkach zobaczymy Mikołaja Kopernika, Ignacego Krasickiego, Jana Dantyszka, Stanisława Hozjusza, Feliksa Nowowiejskiego, Ericha Mendelsohna, Marcina Kromera, Seweryna Pieniężnego młodszego oraz Tadeusza Nowakowskiego. Na każdej z kart, poza wizerunkiem postaci, jest jej biogram.
UWAGA: W związku z wprowadzeniem do polskiego porządku prawnego z dniem 25 maja Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. nr 2016/679 (RODO) informujemy, że wyłączyliśmy możliwość komentowania artykułów w serwisie Olsztyn24. Wszystkie dotychczasowe komentarze wraz z danymi osobowymi komentujących - zostaną usunięte.
Osoby chcące wypowiedzieć się na prezentowane na naszych łamach tematy zapraszamy do komentowania na naszym profilu facebookowym oraz kanale YouTube.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl