Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
wb | 2015-04-11 21:33 | Rozmiar tekstu: A A A

Rocznicowych obchodów ciąg dalszy

Olsztyn24
Rocznicowe uroczystości w Parku Kusocińskiego w Olsztynie | Więcej zdjęć »
Od wczoraj w Olsztynie trwają obchody 75. rocznicy zbrodni katyńskiej oraz 5. rocznicy katastrofy prezydenckiego samolotu TU 154M pod Smoleńskiem. Dzisiaj (11.04) kolejne wydarzenie związane z rocznicami zorganizowały środowiska prawicowe przy Pomniku Wolności Ojczyzny na Placu Solidarności i przy obelisku poświęconym ofiarom katastrofy smoleńskiej.

Uczestnicy uroczystości spotkali się o godz. 16.00 na Placu Solidarności, gdzie pod pomnikiem Wolności Ojczyzny złożyli wieniec kwiatów. Potem niosąc transparent z napisem „Katyń Smoleńsk Pamiętamy” przeszli alejkami Parku Kusocińskiego pod obelisk poświęcony ofiarom katastrofy prezydenckiego samolotu. Tutaj zebrani wysłuchali okolicznościowego wystąpienia Krzysztofa Marka Nowackiego, olsztyńskiego radnego, który szczególny położył nacisk na zasługi prezydenta Lecha Kaczyńskiego dla Polski i jgo ówczesnej polityki zagranicznej.

Pod obeliskiem odbył się Apel Pamięci, podczas którego odczytano nazwiska wszystkich ofiar katastrofy samolotu prezydenckiego z dnia 10 kwietnia 2010 roku. Następnie pod pamiątkową tablicą złożono wieńce i kwiaty oraz zapalono znicze. Odmówiono także modlitwę za zmarłych.
R E K L A M A
banner
Jutro dalsze rocznicowe uroczystości w Olsztynie. O godz. 11.00 w kościele NSPJ przy ul. Mickiewicza rozpocznie się msza święta w intencji Ofiar Zbrodni Katyńskiej, a następnie - o godz. 12.30 - rozpoczną się uroczystości pod pomnikiem katyńskim na cmentarzu komunalnym przy ulicy Poprzecznej. Natomiast na godz. 18.00 parafia Matki Boskiej Fatimskiej przy ul. Bajkowej zaprasza na mszę świętą, koncert upamiętniający ofiary tragedii smoleńskiej w wykonaniu uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. w Olsztynie. Tam też nastąpi odsłonięcie tablicy upamiętniającej ofiary tragedii smoleńskiej.

Z D J Ę C I A
F I L M Y
Komentarze [7]
~korek1 / 2015-04-17 20:02
Do stary malkontent co za słowa są ostatnie to tak naprawdę nie wiadomo bo nikt z nas ani Polskich prokuratorów nie przesłuchiwał orginałów rejestratorów lotu. Wszystkie dowody są przesyłane z rosji i są kopiami a co na kopi można zrobić chyba nie muszą tłumaczyć. Więc jak będą dowody i wrak w Polsce wtedy się dowiemy co naprawdę było w Smoleńsku. Jeżeli jest tyle nieprawidłowości i mataczenia w sprawie Smoleńskiej to trzeba podejrzewać ,że doszło tam do zamachu i ja wolę posłuchać osoby ,która słyszała będąc na zewnątrz samolotu Jak 40 niż rosyjskiej wersji Anodiny.
~stary malkontent / 2015-04-16 11:32
- do korek 1: sadzę, że nie nam osądzać czy była to zwykła katastrofa czy niezwykła. Są przecież i tacy co eksperymentowali z puszką po piwie i swoje wnioski wyciągnęli. Niech zrobią to fachowcy. Naoczny świadek wg Ciebie to pilot Jaka 40 Woysztyl. Może raczej „nauszny” Bo tylko słyszał przez radio. Jeśli już jesteś taki „dobry” to napisz jakie ostatnie słowa zostały zapisane przez rejestratory czyli czarne skrzynki , wypowiedziane przez pilotów Tupolewa, (ale trochę wykropkuj) oraz co ten Woysztyl chwilę wcześniej mowil do załogi o stanie widoczności na lotnisku. Może użył słowa „masakra ?” A może zachęcał do lądowania i rozbicia samolotu ? (no to wtedy to już udział w spisku). I dołączam pozdrowienia.
~korek1 / 2015-04-13 15:02
Niepoważne jest sądzić,że w Smoleńsku była zwykła katastrofa proponuję posłuchać naocznego świadka Pana Woysztyla pilota jaka 40,który wylądował przed Tupolewem on opowiadał co dokładnie słyszał przed uderzeniem Tu 140 M w ziemię. Wcale nie jesteśmy głupi tylko ludzie przyjmujący mataczenie za prawdę są ogłupiani przez polsko języczne media. Przykład wyjaśniania katastrofy widać jak postępowali Holendrzy z Malezyjskim samolotem nie tak jak my,że po 5 latach nie mamy dowodów w kraju i liczymy na to co ruskie nam dadzą. Jeżeli ktoś liczy na uczciwość ruskich musi być niespełna rozumu lub być zdrajcą działającym na szkodę Polski.
~stary malkontent / 2015-04-13 09:17
- Połączenie słów Katyń Smoleńsk jest chyba niepoważne. Katyń to zbrodnia a Smoleńsk katastrofa lotnicza. Już kiedyś słyszałem, że :dobry baciuszka Stalin już po zbrodni Katyńskiej do gem Sikorskiego miał podobno powiedzieć o niej „wot oszybil sia”. Co przez cale dziesięciolecia miało być „zmiękczeniem”. I było ! Więc proponuję: Katyń to zbrodnia, ludobojstwo i koniec na tym. W Katyniu spoczywają zastrzeleni strzałem w tył glowy. Bo za to kiedyś „zapłacimy”. Jak za każdą głupoptę.
~korek1 / 2015-04-12 12:33
Co komentarz nie wygodny czy cenzura w najlepsze jak za komuny.
~korek1 / 2015-04-12 12:04
Do mieszkaniec olsztyna nie można używać flagi do manifestowania swoich poglądów tak samo jak nie można używać tęczy do innych celów jak jest zaznaczone w Piśmie Świętym więc zakaz obowiązuje wszystkich co nie.
~mieszkaniec olsztyna / 2015-04-12 10:06
Czy Polacy mają szacunek, poważanie do barw narodowych-Naszej Biało – Czerwonej Flagi? Podczas wszelkiego rodzaju imprez, manifestacji patriotycznych na fladze Polski widać wypisywane różne hasła co jest widocznym naruszaniem konstytucji Nikt na powyższe nie reaguje , nie grzmi-upomina. Protokół flagowy pkt. 5 stanowi: „Na fladze nie umieszcza się żadnych napisów i żadnego rodzaju rysunków”. http://www.pl.info.pl/IHW_WWW/index.php?act=view&ktg=32
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Filmy wideo do artykułu
image
Uroczystość w Parku Kusocińskiego w Olsztynie

»

11-04-2015

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl