Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
Anna Kopacz/d. | 2016-02-25 16:59 | Rozmiar tekstu: A A A

Przedszkolaki gościły w Olsztyńskim Teatrze Lalek

Olsztyn24
Dzieci odwiedziły m.in. pracownię, w której powstają rekwizyty oraz lalki (fot. Anna Kopacz - wszystkie) | Więcej zdjęć »
Olsztyński Teatr Lalek oprócz tego, że prezentuje wspaniałe przedstawienia dla najmłodszych (i nie tylko), organizuje także lekcje teatralne, dyskusje i spotkania z twórcami. Dzisiaj (25.02) teatr „od kuchni” miały przyjemność zobaczyć dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 24 w Olsztynie.

Sporą wiedzę na tematy związane z teatrem dzieci zdobyły w czasie trwających cały tydzień zajęć w przedszkolu. Bawiły się w małych aktorów, wykonywały dekorację teatralne, a nawet przygotowywały mikro scenę. Dzisiejsza lekcja teatralna była zwieńczeniem tych kilku dni zabawy i nauki.

Dzieci mogły zobaczyć prawdziwą scenę, obejrzeć ją z innej strony niż zazwyczaj, kiedy oglądają przedstawienie - zza kulis. W czasie zajęć dowiedziały się jak powstaje przedstawienie teatralne, kim są jego twórcy, co jest potrzebne, aby powstało widowisko. Poznały też rodzaje lalek (od pacynki do marionetki). Dużą atrakcją było zwiedzanie pracowni plastycznej, w której powstają dekoracje, lalki i rekwizyty do wszystkich spektakli wystawianych w tym teatrze.
R E K L A M A
banner
Podczas lekcji teatralnej dzieci mogły także zadawać pytania i tym samym pogłębić wiedzę o teatrze.

Z D J Ę C I A
F I L M Y
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Filmy wideo do artykułu
image galeria
Wizyta przedszkolaków z PM nr 24 w Olsztynie w Olsztyńskim Teatrze Lalek

25-02-2016

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl