Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
wb | 2016-02-28 16:41 | Rozmiar tekstu: A A A

Obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych na Jarotach

Olsztyn24
Uroczystość na Pl. Gen. Augusta Fieldorfa „Nila” w Olsztynie | Więcej zdjęć »
Jak co roku, na olsztyńskim Osiedlu Jaroty odbyły się dzisiaj (28.02) obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. I jak co roku uroczystości zorganizował Ruch Społeczny im. Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego w Olsztynie i Miejski Komitet Prawa i Sprawiedliwości.

Uroczystości rozpoczęły się od mszy świętej w kościele bł. Franciszki Siedliskiej przy ul. Wilczyńskiego w intencji Gen. Augusta Elila Fieldorfa „Nila” i wszystkich Żołnierzy Wyklętych. Po mszy z inscenizacją patriotyczną ku czci Żołnierzy Wyklętych w kościele wystąpili uczniowie jarockich szkół oraz Bursy nr 2 przy ul. Bałtyckiej, której patronem jest rotmistrz Witold Pilecki.

Główna część uroczystości odbyła się na Skwerze Gen. „Nila” przy ustawionym tam prowizorycznie rok temu pomniku Armii Krajowej. Pod pomnikiem z okolicznościowymi przemówieniami wystąpili: Radosław Nojman z Ruchu Społecznego im. Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego, prezes PiS w okręgu olsztyńskim i wiceminister transportu, budownictwa i Gospodarki Morskiej Jerzy Szmit, poseł Iwona Arent oraz wojewoda warmińsko-mazurski Artur Chojecki. Na zakończenie tej części uroczystości pod pomnikiem AK złożono wieńce i wiązanki kwiatów, a także postawiono znicze.
R E K L A M A
banner
Dzisiejsze uroczystości zakończyło wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych i żołnierskich w pobliskiej Szkole Podstawowej nr 34.
Z D J Ę C I A
F I L M Y
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Filmy wideo do artykułu
image
Obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych 2016 na Jarotach

»

28-02-2016

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl