Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
PWiK | 2016-03-04 11:06 | Rozmiar tekstu: A A A
Komunikat PWiK

Wadliwe rozwiązanie projektowe przyczyną zanieczyszczenia wody w SUW „Kortowo”

Olsztyn24
Siedziba PWiK
3 marca 2016 r. Laboratorium PWiK Sp. z o.o. Olsztyn pobrało 49 próbek wody. Dzisiaj (4.03) o godzinie 9.30 odczytano wyniki próbek. W wodzie z sieci wodociągowej nie stwierdzono obecności bakterii grupy coli. Kontynuowane jest płukanie sieci wodociągowej w rejonie Osiedla Generałów, Brzezin i Osiedla Mleczna.

Przyczyną zanieczyszczenia wody w zbiorniku wody czystej nr 2 na Stacji Uzdatniania Wody „Kortowo” było wadliwe rozwiązanie projektowe wywietrzaka zbiornika. Służby PWiK Sp. z o.o. Olsztyn zmodernizują to urządzenie do końca dnia. SUW „Kortowo” pracuje w obiegu zamkniętym. Wyniki badań wody nie wykazują obecności bakterii grupy coli.

Woda z pozostałych stacji uzdatniania wody na terenie Olsztyna jest właściwej jakości, co jest monitowane przez laboratorium PWiK w systemie ciągłym. Do czasu zakończenia działań naprawczych Inspekcja Sanitarna zaleca spożywanie wody po przegotowaniu.
R E K L A M A
banner
W dni wolne od pracy kontynuowane będzie płukanie sieci wodociągowej oraz pobieranie próbek. Kolejny komunikat zostanie wydany 7 marca 2016 r. o godzinie 10.30. W przypadku zmiany sytuacji, komunikat zostanie wydany wcześniej.

UWAGA: W związku z wprowadzeniem do polskiego porządku prawnego z dniem 25 maja Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. nr 2016/679 (RODO) informujemy, że wyłączyliśmy możliwość komentowania artykułów w serwisie Olsztyn24. Wszystkie dotychczasowe komentarze wraz z danymi osobowymi komentujących - zostaną usunięte.
Osoby chcące wypowiedzieć się na prezentowane na naszych łamach tematy zapraszamy do komentowania na naszym profilu facebookowym oraz kanale YouTube.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl