Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email inf. pras. | 2016-03-09 11:58 | Rozmiar tekstu: A A A

Prof. Iwiński członkiem Europejskiej Akademii Nauk i Sztuk

Olsztyn24
Dyplom członkowski prof. Tadeusza Iwińskiego
Były długoletni poseł z Warmii i Mazur do Sejmu RP prof. Tadeusz Iwiński został przyjęty w skład Europejskiej Akademii Nauk i Sztuk (Academia Scientiarum et Artium Europaea). Ta interdyscyplinarna, założona w 1990 roku struktura, ma swoją siedzibę w Salzburgu i organizacyjnie związana jest z tamtejszym Mozarteum.

Europejska Akademia Nauk i Sztuk skupia blisko 2 tys. uczonych i przyjaciół nauk z całego świata - od Australii i Chin, przez Rosję i Izrael, po Stany Zjednoczone i Kanadę. Ma na celu popieranie ogólnoeuropejskiej twórczości naukowej, literackiej, muzycznej i artystycznej oraz współdziałanie w skali całej Europy na rzecz upowszechniania jedności kulturowej. Na jej czele stoi wybitny kardiochirurg austriacki prof. Feliks Unger.

Uroczystość przyjęcia kilkudziesięciu nowych członków, która ma miejsce raz do roku, odbyła się na Uniwersytecie w Salzburgu w sobotę 5 marca br. W tym gronie znaleźli się z Polski także były rektor Politechniki Warszawskiej prof. Jerzy Woźnicki i prof. Urszula Narkiewicz ze Szczecina.
R E K L A M A
banner
Elementem uroczystości była dyskusja o przyszłości Europy, w której wziął udział m.in. prof. Michał Kleiber - do niedawna prezes Polskiej Akademii Nauk. Profesora Iwińskiego powołano w do sekcji V Akademii - Nauk Społecznych, Prawa i Ekonomii.
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.