Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email barjas | 2016-01-17 04:50 | Rozmiar tekstu: A A A

W Olsztynie głosowano na szefa SLD w kraju

Olsztyn24
Głosowanie w olsztyńskiej siedzibie SLD | Więcej zdjęć »
W całym kraju w sobotę (16.01) działacze Sojuszu Lewicy Demokratycznej oddawali głosy w wyborach na szefa tego ugrupowania. Wybory zorganizowano także w Olsztynie w siedzibie Rady Wojewódzkiej SLD.

W wyniku ubiegłorocznych wyborów parlamentarnych koalicja Zjednoczona Lewica, w której skład wchodził SLD, nie weszła do sejmu. Zgodnie z zapowiedzią dotychczasowego przewodniczącego SLD, po wyborach miała nastąpić zmiana na tym stanowisku, zaś sam Leszek Miller zapowiedział, że nie będzie ubiegał się o reelekcję. Ustalono, że - po raz drugi w historii partii - głosowanie będzie powszechne wśród członków SLD.

Kilkudziesięciu działaczy Sojuszu wybierało spośród 10. kandydatów, w tym tak znanych postaci jak Jerzy Wenderlich, Joanna Senyszyn, Krzysztof Gawkowski czy Włodzimierz Czarzasty. Według nieoficjalnych informacji w Olsztynie najwięcej zwolenników zdobył ten ostatni. Jeśli żaden z kandydatów nie zdobędzie bezwzględnej większości, co najmniej połowy ważnie oddanych głosów, odbędzie się II tura na kongresie SLD 23 stycznia, a uczestniczyć w niej będzie dwóch kandydatów z największą liczbą głosów.
R E K L A M A
banner
W głosowaniu w Olsztynie uczestniczyli politycy lokalnego SLD, w tym także prof. Tadeusz Iwiński, do ubiegłorocznych wyborów wieloletni poseł z Warmii i Mazur, radny miejski Krzysztof Kacprzycki oraz radny wojewódzki Marcin Kulasek.

Jak podał portal trybuna.eu, Kulasek ma szansę, w przypadku wyboru Włodzimierza Czarzastego, na objęcie funkcji sekretarza generalnego ugrupowania.

barjas
Z D J Ę C I A
Komentarze [1]
~Maniek_P / 2016-01-18 12:25
Nie miałem pojęcia, że były poseł Iwiński jest zameldowany w Olsztynie. Niby nasz były poseł, ale spotkać go w Olsztynie było nie lada sztuką. Ot taki numer, gdy na prowincję zesłano (może sam się) kandydata na posła, bo w macierzystym miałby problemy.
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.