Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
waclawbr | 2016-03-10 20:06 | Rozmiar tekstu: A A A

Piotr Kraśko - człowiek z klasą

Olsztyn24
Piotr Kraśko | Więcej zdjęć »
Olsztyńska redakcja Gazeta Wyborczej zaprosiła dzisiaj (10.03) do Starego Ratusza Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej na spotkanie pod hasłem „Media publiczne między Warszawą a Olsztynem” w ramach olsztyńskiej odsłony cyklu „Wyborcza na żywo”. Bohaterem spotkania był dziennikarz Piotr Kraśko, dwa miesiące temu zwolniony z pracy w telewizji publicznej, ostatnio pracujący jako szef programów informacyjnych TVP. Spotkanie poprowadził redaktor naczelny olsztyńskiej „Wyborczej” Maciej Nowakowski.

Zawiedziony po spotkaniu mógł czuć ten, kto liczył, że Piotr Kraśko „wyleje” swoje żale do obecnego kierownictwa telewizji publicznej za to, że po 25 latach pracy został z niej wyrzucony. Nic z tych rzeczy. Pan Piotr wolał koncentrować się na rodzinie, na pasji do koni, na początkach swojej pracy dziennikarskiej i kolejnych jej etapach, m.in. o pracy korespondenta TVP w Nowym Jorku i Watykanie. Dobrze życzył też telewizji publicznej i pracującym tam dziennikarzom. O okolicznościach zwolnienia opowiedział dopiero na konkretne pytanie z sali.

- Zwolnienie przebiegało bardzo spokojnie - powiedział Piotr Kraśko. - Myślałem, że to będzie bardziej rano, ale to było tak po dwudziestej, obejrzałem jeszcze Wiadomości. Odbyłem z szefem Telewizyjnej Agencji Informacyjnej miłą, kurtuazyjną rozmowę, która zaczęła się od rozmowy o pogodzie, ale obaj znaliśmy puentę tej rozmowy. I do tej puenty doszło. Później jeszcze odbyłem rozmowę telefoniczną z szefem telewizji. Cała ta procedura była bardzo „pokojowa”.  
R E K L A M A
banner
- Miałem wyjątkowy komfort, bo byłem do tej decyzji przygotowany jak nikt - dodał Piotr Kraśko. - Czasem informacja o zwolnieniu z pracy spada na człowieka jak „grom z jasnego nieba”. A po tylu zapowiedzich polityków wiedziałem, co się wydarzy.

Większość uczestników spotkania z sympatią przyjęła Piotra Kraśko i przekazywane przez niego treści. Ujawnił się jednak jeden przeciwnik byłego redaktora TVP i zwolennik zmian w telewizji publicznej, który zarzucił Piotrowi Kraśko jako dziennikarzowi napastliwość, a dzisiejsze wystąpienie „bajdurzeniem”. Te słowa zostały przyjęte przez innych uczestników spotkania buczeniem, a potem słowami poparcia dla dziennikarskiej pracy bohatera dzisiejszego spotkania. Były wśród nich również słowa o „klasie” dziennikarza, rzadko spotykanej wśród osób zwalnianych z pracy.

Prawie dwugodzinne spotkanie w Starym Ratuszu zarejestrowaliśmy kamerą wideo. Zachęcamy do obejrzenia.
Z D J Ę C I A
F I L M Y
Komentarze [4]
~Anna / 2016-03-12 20:29
Klasę i wiedzę to ma Max Kolonko, a nie Kraśko. Zwolnili z roboty gościa od czytania tekstów i co??? Afera??? Nie żartujcie.
~widz / 2016-03-12 10:08
Biedni dwaj sfrustrowani komentatorzy, dzielicie olsztynian na lepszy i gorszy sort. Żyję w wolnym kraju i chodzę, gdzie chcę. Wasze komentarze świadczą o Waszym poziomie intelektualnym. Człowiek z klasą by tego nie zrobił. No, ale cóż jad się leje...
~korek1 / 2016-03-11 21:21
Jak to coś ma klasę to ja jestem biskup ale cóż jaka widownia taki autorytet.
~Wojtek_ / 2016-03-11 21:01
"Były wśród nich również słowa o „klasie” dziennikarza, rzadko spotykanej wśród osób zwalnianych z pracy." Jesteście propagandowym portalem. Klasę to mieli ci, którzy go zwolnili, nie on. Sam widział co robiła poprzednia władza i docenił to jak sam został zwolniony. Ale już takiego komentarza w tendencyjnym artykule nie ma.
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Filmy wideo do artykułu
image galeria
Spotkanie z dziennikarzem Piotrem Kraśko w Olsztynie (1)

10-03-2016

image galeria
Spotkanie z dziennikarzem Piotrem Kraśko w Olsztynie (2)

11-03-2016

image galeria
Spotkanie z dziennikarzem Piotrem Kraśko w Olsztynie (3)

11-03-2016

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl