Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
inf.pras. | 2016-03-10 21:21 | Rozmiar tekstu: A A A

Pomóż potrzebującym godnie spędzić Święta Wielkanocne

Olsztyn24

W dniach 11-13 marca Bank Żywności w Olsztynie organizuje zbiórkę żywności w placówkach handlowych na terenie Olsztyna oraz województwa warmińsko-mazurskiego. Zebrana żywność tuż przed Wielkanocą trafi do najbardziej potrzebujących osób.

Wolontariusze Banku Żywności w Olsztynie będą zbierać produkty w około 300 sklepach na terenie województwa, w tym 28 sklepach w Olsztynie. Celem zbiórki jest zapewnienie spokojnej i godnej Wielkanocy najbardziej potrzebującym. W 2015 roku w czasie Wielkanocnej Zbiórki Żywności zebrano 33 152 kg żywności.

Żywność trafi najpierw do magazynu Banku Żywności w Olsztynie i organizacji na terenie województwa (w miejscowościach, w których będzie organizowana zbiórka), gdzie zostanie posortowana, zważona i policzona, a następnie przekazana lokalnym organizacjom społecznym: hospicjom, domom samotnej matki, schroniskom dla ofiar przemocy, noclegowniom dla bezdomnych, jadłodajniom dla ubogich, rodzinnym domom dziecka i świetlicom środowiskowym. Z pomocy żywnościowej na święta skorzystają również rodziny wielodzietne, osoby chore, samotnie wychowujące dzieci, bezdomne oraz żyjące w ubóstwie.
R E K L A M A
banner
Podczas tych trzech dni każdy z nas może zrobić coś dobrego i pomóc osobom, które takiej pomocy potrzebują.

- Wydając na zakupy kilkadziesiąt czy kilkaset złotych, nawet nie zauważy się różnicy kupując jeden czy dwa dodatkowe produkty, ale dla tych, którzy nie mają prawie nic, będzie to ogromna pomoc - mówi Marek Borowski, prezes zarządu Banku Żywności w Olsztynie. - Szczególnie zachęcamy do przekazywania mąki, oleju, przetworów mięsnych, warzywnych i owocowych, słodyczy oraz innych produktów z długą datą przydatności do spożycia. W Polsce 2,8 mln osób, czyli aż 7,4% Polaków, żyje w skrajnym ubóstwie. Nie oznacza to naturalnie, że każdy z nich jest niedożywiony, niewątpliwie jednak żywność jest dużym obciążeniem ich skromnych budżetów domowych i niestety często na niej oszczędzają. Szczególnie bolesne jest to, gdy taka bieda dotyka dzieci. Jednocześnie w Polsce marnujemy co roku 9 mln ton jedzenia. Ta ilość mogłaby wystarczyć do zapewnienia bezpieczeństwa żywnościowego osobom najbardziej potrzebującym w Polsce.

Każdy może pomóc. Wystarczy w dniach zbiórki przyjść do sklepu, kupić dodatkowy produkt i przekazać go wolontariuszom Banku Żywności w Olsztynie, czekającym przy specjalnym koszu, tuż za kasami.

Zbiórka zostanie przeprowadzona w Olsztynie w dniach piątek - sobota w godz. 9.00 – 20.00 i niedziela w godz. 9.00 – 17.00.

W Olsztynie wolontariusze będą zbierali żywność w następujących sklepach:
1. AUCHAN - ul. Sikorskiego
2. LIDL - ul. Tuwima
3. LIDL - ul. Bałtycka
4. LIDL - ul. Barcza
5. LIDL - ul. Pstrowskiego
6. TESCO - ul. Pstrowskiego
7. TESCO - ul. H. Sawickiej
8. CARREFOUR – ul. Krasickiego
9. MALWA - ul. Piłsudskiego
10. NIEZAPOMINAJKA - ul. Jagiellońska
11. BŁAWATEK- ul. Jeziorna
12. STOKROTKA - ul. Wilczyńskiego
13. RAST – ul. Dworcowa
14. RAST – ul. Hozjusza/Redykajny
15. RAST – ul. Gotowca
16. RAST – ul. Żytnia
17. RAST – ul. Kanta
18. BIEDRONKA- ul. Iwaszkiewicza
19. BIEDRONKA - D.H.Viktor, ul. Piłsudskiego
20. BIEDRONKA - ul. Bartąska
21. BIEDRONKA - ul. Kołobrzeska
22. BIEDRONKA - ul. Wańkowicza
23. BIEDRONKA - ul. Bałtycka
24. BIEDRONKA - ul. Jagiellońska
25. BIEDRONKA - ul. Hozjusza
26. BIEDRONKA - ul. Barczewskiego
27. BIEDRONKA – ul. Wyszyńskiego
28. BIEDRONKA – ul. Sikorskiego

Wielkanocna Zbiórka Żywności na terenie Warmii i Mazur odbędzie się w wybranych sklepach w Bartoszycach, Biskupcu, Barczewie, Braniewie, Działdowie, Dobrym Mieście, Fromborku, Giżycku, Gołdapi, Grabowie, Jezioranach, Korszach, Kętrzynie, Kozłowie, Lidzbarku Warmińskim, Lubawie, Małdytach, Miłakowie, Morągu, Mrągowie, Nowym Mieście Lubawskim, Olsztynku, Olecku, Ornecie, Orzyszu, Reszlu, Świątkach, gdzie zostaną przygotowane specjalne stoiska, w których będzie można zostawić zakupione wcześniej artykuły spożywcze.

Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl