Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
wb | 2016-03-11 23:39 | Rozmiar tekstu: A A A

Jubileuszowy koncert odbył się w Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej w Olsztynie

Olsztyn24
Jubileuszowa uroczystość w Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej | Więcej zdjęć »
W Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej trwa cykl koncertów przygotowanych na rozpoczęcie obchodów jubileuszu 70-lecia tej podległej samorządowi województwa warmińsko-mazurskiego instytucji kultury. Pierwszy z koncertów odbył się wczoraj, ale koncert dzisiejszy (11.03), z punktu widzenia obchodów jubileuszu, był w cyklu najważniejszy. Podczas dzisiejszego koncertu, z udziałem m.in. wojewody Artura Chojeckiego, marszałka województwa Gustawa Marka Brzezina i prezydenta Olsztyna Piotra Grzymowicza, a także Piotra Barona - przedstawiciela Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, uhonorowano bowiem wyróżniających się pracowników filharmonii.

W pierwszej - muzycznej części koncertu usłyszeliśmy Orkiestrę Symfoniczną Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej pod dyrekcją Piotra Sułkowskiego. Filharmonicy wykonali utwory Feliksa Nowowiejskiego: Rotę, uwerturę Legenda Bałtyku oraz Marsz pretorianów z oratorium Quo vadis. Publiczność w filharmonii wysłuchała również prawykonania skomponowanego na jubileusz filharmonii przez Katarzynę Brochocką utworu Constellatio Allenstenium (Gwiazdozbiór Olsztyn). W części drugiej koncertu wystąpiła znakomita pianistka z USA Kate Liu, zdobywczyni III nagrody i brązowego medalu na ubiegłorocznym XVII Konkursie Chopinowskim w Warszawie. W jej wykonaniu usłyszeliśmy I Koncert Fortepianowy e-moll op. 11 Fryderyka Chopina.

Części muzyczne przedzieliła jubileuszowa uroczystość, podczas której wręczono odznaczenia i wyróżnienia.
R E K L A M A
banner
Wojewoda Artur Chojecki wręczył nadane przez Prezydenta RP Krzyże Zasługi następującym pracownikom filharmonii:
      
Złoty Krzyż Zasługi:
» Roman Kuźniak

Srebrny Krzyż Zasługi:
» Zbigniew Ciucias
» Simona Barbara Kassak-Hajny
» Wojciech Suwalski

Brązowy Krzyż Zasługi:
» Paweł Banasiuk
» Jan Burzyński
» Jan Ryszard Dondalski
» Tadeusz Korpal
» Marlena Maria Mentkowska
» Anna Alicja Perkowska
» Daniela Wojtyłowicz

Wojewoda również udekorował medalami długoletnich pracowników filharmonii. Medal Złoty za Długoletnią Służbę otrzymał Piotr Jan Reszczyński, zaś Medale Srebrne za Długoletnią Służbę otrzymali Cezary Gryc i Dorota Michalska.

Odznaczona została również Filharmonia Warmińsko-Mazurska jako instytucja. Przedstawiciel MKiDN przekazał na ręce najstarszego pracownika filharmonii Wojciecha Suwalskiego nadany filharmonii Srebrny Medal „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”.

Przedstawiciel MKiDN wręczył również odznaki honorowe „Zasłużony dla Kultury Polskiej” następującym osobom:

» Lidia Chalecka
» Krzysztof Kozioatek
» Józef Morusiewicz
» Anna Mrachacz

Z odznaczeniami na galę przybył również marszałek województwa Gustaw Marek Brzezin. Najwyższymi wyróżnieniami samorządu województwa - Honorowymi Odznakami Za Zasługi dla Województwa Warmińsko-Mazurskiego udekorowani zostali:

» Piotr Sułkowski
» Natan Dondalski
» Anna Gęsicka
» Sławomir Horodyski
» Piotr Stolarz
» Jacek Szwec
» Aleksandra Zagórska
» Henryk Zinkiewicz
» Tadeusz Korpal
» Artur Milian
» Wojciech Suwalski
» Zdzisław Wylonk
» Aleksandra Zagórska.

Swoje wyróżnienia dla pracowników filharmonii przygotował też dyrektor Piotr Sułkowski. Medale okolicznościowe Dyrektora Naczelnego i Artystycznego Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej otrzymali praktycznie wszyscy pracownicy, a tym ci, którzy pracują w tej instytucji więcej niż 40 lat:

» Jan Burzyński
» Jan Dondalski
» Tadeusz Korpal
» Artur Milian
» Wojciech Suwalski
» Zdzisław Wylonk
» Aleksandra Zagórska.

W sobotę i w niedzielę dwa kolejne koncerty jubileuszowe, chociaż już bez odznaczeń i wyróżnień. Gwiazdą koncertów będzie kanadyjski pianista Charles Richard-Hamelin, zdobywca II nagrody i srebrnego medalu ubiegłorocznego Koncertu Chopinowskiego w Warszawie.

Z D J Ę C I A
F I L M Y
G A L E R I A
logo FWM
UWAGA: W związku z wprowadzeniem do polskiego porządku prawnego z dniem 25 maja Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. nr 2016/679 (RODO) informujemy, że wyłączyliśmy możliwość komentowania artykułów w serwisie Olsztyn24. Wszystkie dotychczasowe komentarze wraz z danymi osobowymi komentujących - zostaną usunięte.
Osoby chcące wypowiedzieć się na prezentowane na naszych łamach tematy zapraszamy do komentowania na naszym profilu facebookowym oraz kanale YouTube.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Galeria zdjęć do artykułu
Filmy wideo do artykułu
image galeria
Jubileusz 70-lecia Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej w Olsztynie (1)

11-03-2016

image galeria
Jubileusz 70-lecia Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej w Olsztynie (2)

11-03-2016

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl