Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
Waldemar Ziarek | 2016-03-15 16:46 | Rozmiar tekstu: A A A

Imieniny Marszałka z Polakiem Roku Wileńszczyzny

Olsztyn24
Ks. Aszkiełowicz będzie gościem specjalnym „Imienin Marszałka”
- Jest we mnie poczucie dumy płynące z faktu, że jestem Polakiem, że jestem potomkiem bohaterów i świętych naszej narodowej historii - tymi słowami ks. Józef Aszkiełowicz, proboszcz parafii Mejszagoła na Litwie, podziękował za otrzymany w styczniu br. tytuł Polaka Roku Wileńszczyzny. Ks. Aszkiełowicz będzie gościem specjalnym „Imienin Marszałka”, jakie w czwartek (17.03) odbędą się w Olsztynie.

„Imieniny Marszałka” to cykliczne już w Olsztynie wydarzenie, realizowane od 2013 roku.  Celem wydarzenia jest nawiązanie do tradycji rodem z II Rzeczpospolitej - świętowania imienin Naczelnika Państwa Polskiego Józefa Piłsudskiego.

W ramach „Imienin Marszałka” w sali nr 52 Urzędu Wojewódzkiego w Olsztynie odbędzie się uroczysty koncert prezentujący utwory muzyczne z czasów walki o niepodległość Polski. Wydarzenie rozpocznie się ceremonią złożenia kwiatów pod tablicą pamiątkową Marszałka Piłsudskiego w Olsztynie(godz.11.30). Obchodom patronuje wojewoda Artur Chojecki.
R E K L A M A
banner
Gość specjalny uroczystości, ks. Aszkiełowicz wygłosi odczyt pt. „Jak Polacy na Wileńszczyźnie postrzegają Polskę".

Obchody „Imienin” w Urzędzie Wojewódzkim rozpoczną się o godz. 12.00 i trwać będą do godziny 13.00.

Organizatorem uroczystości imieninowej jest Związek Piłsudczyków RP oddział w Olsztynie, we współpracy z Archiwum Państwowym w Olsztynie, Uniwersytetem Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie, Samorządem gmin: Kiwity i i Lidzbark Warmiński, Społdzielnią Jaroty, Piekarnią Tyrolską, Sejmikiem Gospodarczym Warmii i Mazur, Olsztyńską Lożą BCC, Zespołem Szkoł w Rogóżu i Przedszkolem nr 37.

Waldemar Ziarek
UWAGA: W związku z wprowadzeniem do polskiego porządku prawnego z dniem 25 maja Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. nr 2016/679 (RODO) informujemy, że z dniem 25.05.2018 r. wyłączamy możliwość komentowania artykułów w serwisie Olsztyn24. Wszystkie dotychczasowe komentarze zostaną usunięte. Osoby chcące wypowiedzieć się na prezentowane na naszych łamach tematy zapraszamy do komentowania na naszym profilu facebookowym oraz kanale YouTube.
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl